Ruszyła 6 edycja Od Developera Do Foundera 🚀

TL;DR dla zabieganych.

1) Ruszyła 6 edycja Od Developera Do Foundera 🚀 (znana także jako Akademia SaaS). Strona programu TUTAJ.

2) Cały kurs nagrywamy od ZERA – otrzymujesz dwa programy wersja 1.0 (całość) i 2.0 (pierwsze dwa moduły dostępne od razu – po drugim module będziesz miał pomysł na aplikacje, landing i pierwszych zainteresowanych na liście mailowej)

3) Do mentorów 6 edycji dołączył Michał “Sadek” Sadowski 🦄 z Brand24 (po ciężkich negocjacjach:)) Jaram się!

4) Wczoraj prowadziłem NAJLEPSZY webinar w mojej historii (YouTube cenzurował komentarze: Kur**, ale zaje****, ja pier****). Nagranie TUTAJ.

Facebook, Google, Instagram, Apple, Amazon..

Czy trzeba być wizjonerem, mieć ogromne szczęście i setki milionów finansowania, aby odnieść sukces?

NIE!

Można to zrobić z dala od zgiełku i medialnych reflektorów. We własnym, domowym zaciszu. Za pomocą klawiatury, dużej ilości samozaparcia i procesu, który pokaże jak przejść przez wszystkie kluczowe aspekty budowy i zdobywania klientów na aplikacje.

Jest to szczególnie osiągalne dla programistów, którzy dzięki własnym umiejętnościom, po godzinach są w stanie zbudować pierwszy produkt.

Dziś na wtyczce do przeglądarki do niszowego serwisu modowego solo founder może zarabiać ponad 170 tys. zł miesięcznie pracując 2-3 godziny dziennie (i tak, to jest autentyczna historia).

Albo dwóch chłopaków może stworzyć aplikację do prostej edycji wideo i w dwa lata dojść do 10 milionów PLN rocznie.

O tych biznesach raczej nie usłyszysz w mainstremowych mediach (raczej w niszowych podcastach), ale każdego dnia ktoś zmienia całe swoje życie odpalając nowy produkt.

Tak jak ja zmieniłem swoje życie w 2016.

Pamiętam to jak dziś. 

Kilka lat wcześniej wpadłem na „genialny pomysł” i przez ponad dwa lata, po godzinach budowałem swoją aplikację.  

Niestety, mimo tego, że pomysł był świetny (przynajmniej tak wtedy myślałem) i dobrze wykonany od strony technicznej to nikt się nim nie zainteresował.  

Nie wiedziałem nic o walidacji pomysłów, marketingu i sprzedaży. Nie wiedziałem nawet na czym moja aplikacja ma zarabiać.  

Z bólem zamknąłem ten projekt, wszystko przemyślałem i zacząłem od nowa budując aplikację SaaS Polisa w Chmurze.  

Miesiącami uczyłem się jak testować pomysły i upewniać się, że warto w nie inwestować czas, jak skłaniać klientów do przetestowania mojej aplikacji, jak skłaniać ich do przejścia na płatne plany.

Ijak to wszystko zrobić bez pieniędzy inwestorów, po godzinach pracując dalej jako programista.  

Ostatecznie, udało się! W 2017 roku odszedłem z etatu, aby na 100% pracować nad aplikacją. 

W kolejnym roku udało mi się przejść od 50 do ponad 350 płacących użytkowników.

Potem zrobiło się jeszcze ciekawej.

Naszą aplikację zauważyły duże firmy z branży ubezpieczeniowej.

Wtedy po raz pierwszy sprzedałem licencję na wdrożenie naszej aplikacji. Przelew na PÓŁ MILIONA złotych za trochę kodu, który napisaliśmy to był dla mnie szok.

Da się? DA SIĘ.

Następnie do naszego projektu dołączyli pierwsi współpracownicy. Znajomi programiści pomogli w optymalizacji wydajności i bezpieczeństwie aplikacji. Dołączył do nas Adam, który przejął cały support i z zdjął z nas większość kontaktów z klientami, a Agnieszka sprawiła, że nasz firmowy blog zapełnił się fachową wiedzą branżową.

To był idealny moment, w którym firma umiała już działać beze mnie. Wykorzystałem go i w maju 2020 zrezygnowałem z roli CEO, odszedłem operacyjnie z projektu (pozostając udziałowcem), żeby zająć się kolejnymi projektami.

Dziś buduję nowe aplikacje: AchieveGuru, Docuroad oraz MailingR.

Poza tym nagrywam dwa podcasty, mam klub membership i buduję edukację z najlepszymi ludźmi w branży. Na etacie, przez zwyczajny brak czasu nie miałbym fizycznie takiej możliwości.

Obecnie pracuję skąd chcę, kiedy chcę, używam jakich chcę technologii i decyduję o rozwoju mojego produktu. Chcę potestować nowy framework czy rozwiązania Machine Learning na „produkcji”? Robię to.

Wszystko zależy ode mnie.  

I przede wszystkim przestałem bezpośrednio przeliczać swój czas na pieniądze (w normalnym modelu zarabiasz tylko wtedy, gdy pracujesz).

Moja aplikacje dalej działają kiedy śpię czy jadę z rodziną na wakacje. I w każdej chwili, bez mojej obecności nowy klient może podpiąć kartę i opłacić roczną subskrybcję.  

To naprawdę zmienia życie.  

Teraz chcę pokazać Ci cały proces budowy i sprzedaży własnej aplikacji SaaS i oszczędzić Ci niepotrzebnych nerwów i błędów, które ja popełniłem przez ostatnie lata.  

Chciałbym przejść przez taki program kilka lat temu. Niestety takiego programu nie było..

I dlatego postanowiłem go stworzyć!

Od zawsze uwielbiałem dzielić się wiedzą. Już w czasach szkolnych prowadziłem koła naukowe związane z informatyką i programowaniem.

Niestety w „dorosłym życiu” prowadząc wiele biznesów coraz trudniej znaleźć czas na dzielenie się wiedzą i pomaganie innym.

Nie zgadzam się na to!

Postanowiłem więc wykorzystać lata doświadczenia, wzlotów i upadków, sukcesów i porażek i ubrać je w program, który za rękę poprowadzi Cię w kierunku zmiany swojego życia. 

Chcę Ci pokazać jak przejść transformację z pracownika etatowego lub freelancera w twórcę własnej aplikacji SaaS, który pracuje skąd chce, kiedy chce i przebija szklany sufit etatowych zarobków budując coś raz, a sprzedając wiele razy.

Czas to najcenniejsza rzecz jaką masz.

Skończ z pracą na godziny i
zacznij tworzyć własne produkty!


1) Ruszyły zapisy Od Developera Do Foundera 6 🚀 (wersja 2.0)

Wczoraj w trakcie live’a (wideo tutaj) oficjalnie otworzyłem sprzedaż  mojego flagowego programu Akademia SaaS: Od Developera Do Foundera (przez który przeszło już ponad 400 osób).

Oryginalny program powstał w 2019. Od czasu do dziś nauczyłem się więcej niż przez cały okres pracy etatowej (SIC!) i zastanawiałem się jak mogę podzielić się tą wiedzą z Wami.

W tym czasie zakończyłem pełny “cykl życia” twórcy aplikacji, czyli przeszedłem drogę od pomysłu i pierwszej linijki kodu do budowy zespołu i odejścia z roli CEO w rolę pasywnego udziałowca (który nie działa już operacyjnie, tylko co jakiś czas patrzy jak rośnie wartość jego udziałów).

Jednocześnie zobaczyłem, że wielu kursantów ODDF 1.0 blokuje się albo na etapie pomysłu albo na nieznajomości i niechęci do branży, dla której budują aplikację (ja tak miałem z branżą ubezpieczeniową).

Postanowiłem zbudować całkowicie nowy proces przejścia od programistycznego etatu/kontraktu/freelancingu do utrzymywanie się z własnych produktów, który jest maksymalnie nastawiony na PRAKTYKĘ.

Już w drugim module ODDF 2.0 pokazuję NA ŻYWO krok po kroku jak startuję moją nową aplikację MailingR (do płatnych mailingów).

Najlepsze jest to, że nagrywając te lekcje nie planowałem pełnej implementacji, jednak okazało się, że zainteresowanie jest na tyle duże, że.. właśnie budujemy MVP 🙂

I Ty masz powtórzyć to samo krok po kroku. Przeklikuję cały proces od A do Z – konkretne narzędzia, konkretne szablony do pobrania (szablon pierwszego landinga, szablona maila do pierwszych użytkowników, szablon wiadomości na social media itd.).

To, serio, najlepsze co udało mi stworzyć w życiu (no może poza moimi dziećmi :P)

2) Mentorzy 🦄

Skład mentorski, który udało się zebrać na 6 edycję to prawdziwa śmietanka.

Z każdym z mentorów będzie kilkugodzinny Zoom – kamerka w kamerkę – analiza Twojego pomysłu, Twojej aplikacji, Twojego sposobu pozyskiwania klientów czy cennika.

W 6 edycji spotkamy się z:

 • MICHAŁ SADOWSKI (Brand24)
 • KINGA EDWARDS (Ekspert marketing SaaS)
 • GRZEGORZ RÓG (eduweb, systemflow, zautomatyzowani, learnux)
 • JAKUB KUBRYŃSKI (DevSkiller, DNA).

3) Co konkretnie dostajesz dołączając do programu?

 • 12-modułowy program “Od Developera Do Foundera 2.0”
  (2 modułu już gotowe) – Wartość: 2997 zł
 • 12-modułowy program “Od Developera Do Foundera 1.0 (150+ lekcji) Wartość: 1997 zł
 • Dożywotni dostęp do kursu oraz aktualizacji materiałów Wartość: 997 zł
 • Dożywotni dostęp do prywatnej grupy Mastermind Wartość: 497 zł
 • Analiza Twojej pracy przez Bogusza
  Wartość: 497 zł
 • BONUS #1: Dedykowany moduł prawny + prawniczka na naszej grupie
  Wartość: 1297 zł
 • BONUS #2: Szablony regulaminów, polityk prywatności, umów, dokumentów, sekwencji e-mail
  Wartość: 1791 zł
 • BONUS #3: 4 X LIVE CALL Z MENTORAMI
  Wartość: 4000 zł
 • BONUS #4: 40+ GODZIN NAGRAŃ LIVE Z MENTORAMI (bezcenne)

Łączna wartość wszystkich materiałów: 14073 zł. 🤯

Cena? 10x niższa 🙂

14073 zł 1495 zł (brutto, faktura VAT)

Gwarancja – ZERO ryzyka (30 dni)

Aha, nic nie ryzykujesz 🙂 Przez 30 dni od zakupu możesz napisać do mnie maila i zwracam kasę (no questions asked). O jakość materiału się nie boję (to jest petarda), ale czasem różne rzeczy się w życiu dzieją, także ZAWSZE masz u mnie furtkę na odzyskanie kasy.

Potrzebujesz jeszcze więcej informacji?

Zobacz film, który nagrałem dla Ciebie na stronie programu (starałem się!)

=> Przejdź na stronę Od Developera Do Foundera 2.0

Pozdrawiam gorąco,
Bogusz “od 2017 na swoim” Pękalski

P.S. To jest NAJLEPSZA edycja w historii programu. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli uda mi się na żywo zbudować dochodową, globalną aplikację, którą wymyśliłem TYLKO, żeby Wam pokazać, że się da 🙂 Jaram się, nie mogłem w nocy spać 🙂

Bogusz Pękalski

CEO & Co-founder w Polisa w Chmurze, developer, entrepreneur, sailor, gitarist, beer geek, traveler, husband and father.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sławomir Czajkowski: Droga do 10 mln zł ARR, czyli jak budować genialne produkty SaaS (#50)

Sławomir Czajkowski Founder i CEO w Surferze, projekcie wspomagającym tworzenie strategii contentowych oraz inteligentnych treści w oparciu o analizę danych....

Zamknij