STRATEGIE, które możesz TU I TERAZ wdrożyć do swojego biznesu, aby ZWIĘKSZYĆ SPRZEDAŻ

W pierwszym odcinku SMW School Marcin Osman pokaże Ci skuteczne strategie sprzedaży, które możesz wdrożyć już dzisiaj do swojego biznesu.

Ten artykuł jest luźną transkrypcją materiału wideo, który znajdziesz poniżej. Materiał dostępny jest również w formie podcastu.

Wideo

Słuchaj odcinka

Strategie sprzedaży od Marcina Omana, które możesz dzisiaj tu i teraz wdrożyć do swojego biznesu, aby zwiększyć Twoją sprzedaż.

Punkt pierwszy – zadaj sobie pytania:

  • Czy klienci dokładnie wiedzą, co masz do zaoferowania?
  • Czy wiedzą w jaki sposób to od Ciebie mogą kupić?
  • Czy wiedzą, że Ty jesteś osobą, która chce im to sprzedawać, oferować, dostarczać?

Zobacz sobie na swoim Linkedinie, Facebooku, Instagramie, Youtubie, czy klient wchodząc tam widzi za co może Ci zapłacić? Jeżeli nie, zakomunikuj od razu te rzeczy.

Punkt drugi: Działanie tu, teraz, natychmiast.

Ja w ogóle nie realizuje prezentacji, powerpointów, ofert. Skupiam się w pełni na tym, żeby kontaktować się z klientem od razu, gdy on tego potrzebuje. To “od razu” często jest mierzone w minutach, bo efektywność czasu, którą mam i chcę wznosić na wyższy poziom, jeszcze szybciej rozwiązując problem mojego klienta.

Fredrik Eklund, mój mistrz, ma taką strategię, że kiedy rozmawia z klientem, to on mu wysyła maila po spotkaniu. Tuż po spotkaniu. Czyli często klient 15 minut później otrzymuje maila od Fredrika. Używam tej strategii, szczególnie na konferencjach, kiedy spotykam nowe osoby. Są zainteresowane tym, co mam do zaoferowania i wysyłam im już od razu maila z kontaktem, z podsumowaniem, z podziękowaniem za naszą rozmowę.

Działalność w social mediach i wykorzystywanie ich potencjału.

Kolejna strategia: Zobacz sobie czy na pewno jesteś w social mediach, które ci prezentowałem wcześniej. Zadaj sobie pytanie, czy klient chciałby cię poznać? W większości przypadków jest TAK, bo on wpisując Twoje nazwisko, nazwę firmy chętnie i chętniej woli posłuchać Twojego wideo. Tym bardziej jak wyglądasz, jaką masz energię. Na tej podstawie decyduje, czy on chce dalej pójść w kierunku kontaktu z Tobą. I to jest coś, czego ludzie w ogóle nie robią, w większości. Bo zakładają, że jeśli wyślą maila, jest strona profesjonalna firmowa, to klientowi wystarcza. Klienci chcą poznać głębiej z kim mają przyjemność, bo to jest pierwszy etap budowania relacji.

Działanie tu i teraz, z tym co masz. Jeżeli zakładasz, że aby sprzedać, musisz produkować jakiś katalog, ulotkę, to odciągasz się od sprzedaży. No bo sprzedaż dzieje się tylko i wyłącznie wtedy, gdy jesteś w kontakcie z klientem. Nie chodzi o to, że masz cały czas z nim gadać. Ale jeśli znasz jego problem. Masz rozwiązanie, to musisz szybko do niego wrócić po to, aby on mógł swój problem rozwiązać, jednocześnie płacąc Ci za to, co mu dostarczyłeś. To są zasady bardzo proste.

Po co jesteś w sieci?

Całe moje życie internetowe jest podporządkowane biznesowi. Ja w ogóle nie używam internetu do moich celów prywatnych. No bo niby po co? Mój czas prywatny spędzam z moimi ludźmi prywatnymi – moją rodziną, przyjaciółmi. A w internecie ja tworzę biznes. I moim jedynym celem jest to, aby rozwijać mój biznes, realizując potrzeby i problemy moich klientów. To wszystko, tyle, to jest mój jedyny cel. Więc jeśli po moich rekomendacjach boisz się pisać, mówić, czym się zajmujesz w Internecie, na facebooku, bo ci ktoś odfollowuje, to znaczy, że masz prawdopodobnie problem z pewnością siebie, bo bazujesz swoją samoocenę na podstawie opinii twojego otoczenia, które w ogóle tak naprawdę… ma cię gdzieś. A mnie interesuje relacja z klientami, których problemy rozwiązuje.

I teraz na koniec chcę ci powiedzieć, żebyś obejrzał to wideo raz jeszcze. Wypisał ci lekcje, które ci przedstawiłem i wdrożył je. A zobaczysz, że od razu zmienią się twoje efekty, zasięgi i to w jaki sposób będziesz odbierany. Część osób powie: Fuck it! nie chcę go słuchać, oglądać. Ale część powie: Wow! Nie wiedziałam, nie wiedziałem, że ty takie rzeczy sprzedajesz, a ja właśnie tego tutaj potrzebuję.

Za każdym razem gdy ja potrzebuję coś kupić, to staram się zadać sobie pytanie, kto z moich znajomych takie rzeczy realizuje, to jest mój pierwszy kontakt z tą osobą. Tak samo jak kogoś zatrudniamy, staramy się znaleźć w pierwszej kolejności kogoś, kto już w tej mojej sieci jest. Szukanie kogoś w ogóle, gdzieś na rynku, bez znajomości, bez relacji, jest według mnie cięższe. Oraz gdy przychodzi ktoś, kto wysyła CV, czy przychodzi oferta od klienta, który w ogóle nas nie zna i prawdopodobnie z tego nic nie wyjdzie, bo ja chcę działać szybko tu i teraz, z ludźmi, którzy chcą z nami pracować.

Jeżeli potrzebujesz więcej strategii sprzedaży, to odsyłam cię do podcastu Bogusza, ale również odsyłam cię również do książki Marcina Osmana i Kamili Kruk: Sprzedawaj więcej. Gdzie opisaliśmy sto strategii na to w jaki sposób możesz sprzedawać więcej. A skoro to wideo oglądasz już tak na czwartej, piątej minucie (lub doczytałeś do końca 😉 ), to znaczy, że jest to temat dla ciebie i tym bardziej kup sobie książkę: Sprzedawaj więcej.

Marcin Osman, OSMPower.

Chcesz więcej?

Posłuchaj mojego prawie godzinnego, niesamowitego wywiadu z Marcinem!

SMW Podcast 018: Marcin Osman
Budowa biznesu, Upadek firmy, Ekonomia wdzięczności, Sprzedaż, Hustle, Social Media, Książki, Hejt


Słuchaj na telefonie – to najlepszy sposób słuchania podcastów! 🙂

  1. Zainstaluj aplikację
  2. Wyszukaj podcast np. po frazie Bogusz lub Startup My Way

Pobierz

Subskrybuj

Posłuchaj online

Kod rabatowy

OSMPower.pl kod rabatowy

Udostępnij!

Jeżeli uważasz, że odcinek może być wartościowy dla kogoś z Twoich znajomych, kliknij w jeden z linków po lewej stronie i udostępnij ten post. Może nic się nie wydarzy, a może odmienisz czyjeś życie!

Zostaw komentarz!

Podobał Ci się ten odcinek? Masz pytanie? Chcesz podzielić się swoimi refleksjami na tematy, które poruszamy?

Zostaw komentarz, chętnie pogadamy!


Bogusz Pękalski

Founder & CEO w MailingR, developer, entrepreneur, sailor, gitarist, beer geek, traveler, husband and father.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.