Grywalizacja #minirecenzja

Grywalizacja #minirecenzja

Świetna, lekko napisana pozycja, którą serdecznie polecam. Myślę, że każdy coś z niej wyciągnie niezależnie od branży.

Paweł Tkaczyk opowiada o mechanizmach stosowanych w grach i sposobach wykorzystania ich w marketingu, edukacji, w budowaniu marki oraz w zarządzaniu ludźmi.

Książka jest stosunkowo krótka (ok. 150 stron), ale znajdziemy tu same konkrety, bez zbędnego lania wody.

Największe wrażenie zrobił na mnie rozdział “Grywalizacja w edukacji”, w którym Paweł porównuje obecny system edukacji z systemem “zgrywalizowanym” i opowiada jak taki system mógłby zwiększyć chęć do nauki  i zaangażowanie uczniów. Sam chętnie wróciłbym do takiej “zgrywalizowanej” szkoły 🙂

Mechanizmy wyjaśnione w książce będę się starał zastosować w “onboardingu” i zwiększaniu zaangażowania nowych użytkowników Polisy w Chmurze. Przykładowo po założeniu konta nowy użytkownik ma do wykonania pewne zadania (np. dodanie 5 polis, dodanie pracownika), za które otrzyma “punkty doświadczenia” lub odznaki, które potem będzie mógł wykorzystać np. do otrzymania dodatkowego miejsca na pliki.

Polecam, warto!

Moja ocena: 9/10


Zobacz inne książki, które czytam, przeczytałem lub zamierzam przeczytać:

Książki

Bogusz Pękalski

CEO & Co-founder w Polisa w Chmurze, developer, entrepreneur, sailor, gitarist, beer geek, traveler, husband and father.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Przeczytaj poprzedni wpis:
5 BŁĘDÓW, których MUSISZ UNIKNĄĆ przy TWORZENIU KURSÓW ONLINE

W drugim odcinku Startup My Way: SCHOOL - Mirek Burnejko - przedsiębiorca, vloger, twórca niesamowitych kursów online oraz twórca fenomenalnej...

Zamknij