Najlepsze aplikacje Akademii SaaS #2

Wiosną 2019 wystartowała druga edycja”Od Developera Do Foundera” w Akademii SaaS. Zapraszam do zapoznania się w aplikacjami kursantów drugiej edycji.

Od Developera Do Foundera to 12-tygodniowy kurs online, który prowadzi przez proces od programisty do twórcy własnej aplikacji SaaS. Od znalezienia i weryfikacji pomysłu, przez budowę rozwiązania i znalezienia płacących klientów, aż do rezygnacji z etatu i przejścia w 100% na własny produkt!

Dowiedz się więcej o Akademii SaaS.


Codechecks.io – automatyzacja code review

Codechecks jest frameworkiem (platformą) o otwartych źródłach do automatyzacji procesu code review w serwisach takich jak GitHub.

Pozwala na pisanie wtyczek w TypeScripcie które mają dostęp do informacji na temat zmian wprowadzonych w danym Pull Requeście.

Wtyczki mogą uzyskać dostęp do takich informacji jak:
* zmodyfikowane pliki
* zmiany w wyglądzie aplikacji
* zmiany w wydajności
* i wiele innych….

To wszystko pozwala nie tylko na oszczędzanie czasu developerów podczas procesu code review ale również znajdowanie większej ilości bugów zanim znajdą się one na produkcji.

Codechecks zarówno jak i wtyczki są dostępne na GitHubie: https://github.com/codechecks

Krzysztof Kaczor, twórca codechecks.io o sobie:

Jestem wielkim fanem open source – zarządzam paroma popularnymi projektami na GitHubie i pomysł na codechecks właśnie powstał w celu oszczędzenia własnego czasu. Na co dzień pracuję w branży blockchainowej więc osobiście jestem zafascynowany decentralizacją, wolnością pieniądza i systemami komputerowymi nie wymagających zaufania żadnej ze stron. Jestem dostępny jako @krzkaczor na twiterze i githubie.

Osobiście największą wartość odnalazłem w community i spotkaniach z mentorami. Droga solo-foundera potrafi być bardzo samotna i trudna więc możliwość porozmawiania z osobami które były w podobnej sytuacji pomaga znaleźć dodatkową motywację.

Kurs bardzo dobrze prezentuje też podstawy dotyczące badania rynku, budowania MVP itd – ogólnie podejścia agile co uczy szybkiego iterowania i szybkiego wprowadzania zmian w produkcie.

Krzysztof Kaczor o kursie Akademia SaaS

Salon w Chmurze – kompleksowa obsługa salonu

Kompleksowa obsługa twojego salonu fryzjerskiego/kosmetycznego w Internecie.

Początkowym MVP projektu był prosty kalendarz online do obsługi salonu, na podstawie tych danych były generowane raportów. Rozszerzyliśmy funkcjonalności działania naszej aplikacji, celem jest dostarczenie strony internetowej wizytówki salonu, dodatkowo umożliwiamy system rezerwacji online dla klientów.


Autor, Patryk Filipiak o sobie:

Nazywam się Patryk Filipiak, obecnie student Informatyki Politechniki Białostockiej. W wolnym czasie pracuję jako freelancer, tworząc projekty dla swoich klientów. Dużą przyszłość wiążę ze światem IT oraz startupami.

Kurs to potężna dawka wiedzy. Wydaje mi się, że najwięcej dały mi spotkania z mentorami. Krótkie podsumowanie kursu: nie liczy się pomysł, liczy się sprzedaż. Tworzenie własnej aplikacji SaaS jest długotrwałym oraz trudnym procesem, który może zaowocować sukcesem.

Patryk Filipiak o kursie Akademia SaaS

Tuton.io – platforma do kursów online

Aplikacja LMS (Learning Management System), która wspiera tworzenie i sprzedaż kursów online. Aplikacja zapewnia import video z YouTube i Vimeo, aby w kilka sekund cieszyć się gotowym do sprzedaży kursem online. Z racji, że stworzenie kursu to duże i czasochłonne wyzwanie, chcę aby czas poświęcony na upload i konfigurację kontentu, był skrócony do minimum.

Autor, Wojciech Nowak o sobie:

Twórca bloga founderway.io, .NET Software Developer, Entuzjasta SaaS

Kurs otworzył mi oczy na walidację pomysłów przed rozpoczęciem developmentu aplikacji. Bogusz przekazuje dużo merytorycznej wiedzy o aplikacji SaaS od A do Z. Akadmia SaaS to nie tylko kurs, ale również dostęp do grupy skupiającej studentów Akademii SaaS oraz możliwość omówienia projektów z mentorami. Takie benefity są bezcenne.

Wojciech Nowak o kursie Akademia SaaS

Pośrednik w Chmurze – aplikacja dla biura pośrednictwa kredytowego

Aplikacja dla biura pośrednictwa kredytowego. Zapewnia prowadzenie uporządkowanej bazy danych klientów wraz z historią współpracy, automatyzuje proces rozliczania się z pośrednikami, wymianę informacji między pracownikami, etc. Eliminuje element chaosu, który na pewnym etapie potrafi skutecznie utrudnić pracę brokera finansowego.

Autor, Maciej Frankowski o sobie:

Od 10 lat, pracując na etacie zajmuję się wytwarzaniem aplikacji internetowych, głównie po stronie backend (PHP, Symfony, Postgree, etc. ) dla instytucji państwowych. Poza etatem, rozwijam firmę (https://byte-code.pl) projektując i wytwarzając aplikacje mobilne na platformę Android, witryny internetowe i co tam tylko moi klienci sobie wymyślą.


Kurs dobrze pokazuje z “czym się je” i czego można się spodziewać decydując się na wytwarzanie oprogramowania w modelu SaaS bazując na realnych doświadczeniach jego twórcy.

Świetnym pomysłem jest moduł prawny, który w mojej opinii jest jednym z najważniejszych w całym kursie.

Ponadto, uczestnictwo dało mi niezłego “kopa” do podjęcia radykalnych kroków w celu odzyskania nieubłaganie “uciekającego” czasu i uwolnieniu się z etatu poprzez budowę własnego saas’a (o modelu tym nigdy wcześniej nie myślałem).

Maciej Frankowski o kursie Akademia SaaS

Swapson – aplikacja dla graczy pokerowych

Aplikacja skierowana jest do tzw. stajni, czyli graczy pokerowych oraz inwestorów/trenerów, którzy zapewniają graczom kapitał na grę w zamian za udział w wypracowanych zyskach.

Usprawniamy i automatyzujemy wiele procesów, które do tej pory były wykonywane w google sheets, między innymi zarządzanie graczami, obsługę requestów, audyty. Integrujemy się z zewnętrznymi serwisami używanymi w branży, np. Sharkscope czy Discord.

Dzięki naszej platformie zarówno gracze, jak i trenerzy oszczędzają czas, który zamiast poświęcać na biurokrację mogą poświęcić na grę i naukę, zwiększając tym samym swoje zyski.

Autor, Tomek Olszewski o sobie:

Tomek, 25 lat. Były student matematyki stosowanej, obecnie inwestor na GPW, rozwijający jednocześnie własny biznes. Nigdy nie pracowałem na etacie i mam nadzieję, że uda mi się to utrzymać poprzez budowę własnego SaaS’u.


Kurs mogę szczerze polecić, również osobom, które nie programują.

Sam nie będąc programistą wyciągnąłem ogromną dawkę wiedzy w zakresie walidacji pomysłu, landing page i przydatnych narzędzi używanych w procesie budowy własnej aplikacji.

Pozwoliło mi to w kilka dni przetestować pomysł, który następnie porzuciłem, bo okazał się niewypałem. Bez wiedzy zdobytej w trakcie kursu straciłbym mnóstwo czasu i pieniędzy próbując od początku zbudować gotowy produkt.

Dodatkową wartość zapewniają spotkania z mentorami oraz same rozmowy i uwagi od pozostałych uczestników kursu.

Tomasz Olszewski o kursie Akademia SaaS

LetsConnect – automatyzacja obsługi klienta

Jest to aplikacja w modelu Saas, która z założenia łączy w jednym miejscu kilka pokrewnych narzędzi, takich jak:

  • Masowa wysyłka e-maili (newsletter i kampanie e-mail marketingowe),
  • Możliwość tworzenia Landing Page i podpinania do nich formularzy zapisu na listę mailingową
  • Tworzenie bazy adresowej
  • Generowanie chatbotów, które można umieścić na swojej stronie WWW
  • Wysyłka wiadomości SMS
    Aplikacja ta została stworzona z myślą głównie o mikro i małych przedsiębiorcach oraz freelancerach, a także dla
    klientów z branży e-commerce, gdzie można wprowadzić chatboty jako sposób na odciążenie HelpDesk i ContactCenter.

Autor, Artur Demowski o sobie:

Zawodowo od kilku lat jestem programistą aplikacji webowych w języku PHP. Odkąd pamiętam programowanie, komputery i elektronika były moją pasją. Czymś naturalnym wydaje się, że musiał nadejść dzień, w którym zechcę stworzyć coś swojego z czego inni ludzie będą mogli korzystać. Z racji tego, że na co dzień poruszam się w branży e-commerce (sklepy internetowe) – pojawił się w mojej głowie pomysł stworzenia właśnie takiej aplikacji, która wesprze firmy i pojedynczych freelancerów w komunikacji z klientami i wsparciu sprzedaży.


Jakiś czas temu po kilku innych nieudanych próbach z innymi pomysłami natrafiłem na kurs Akademia SaaS prowadzony przez Bogusza oraz dodatkowych mentorów. Chciałem, aby tym razem to co robię, robić we właściwy sposób i nie popełniać wciąż tych samych błędów.

Kurs był odpowiedzią na moją potrzebę, ponieważ porusza wszystkie zagadnienia, które można napotkać w trakcie tworzenia takiej aplikacji – od pomysłu po budowanie bazy klientów i dalszy rozwój aplikacji.

Artur Demowski o kursie Akademia SaaS

Bogusz Pękalski

Founder & CEO w MailingR, developer, entrepreneur, sailor, gitarist, beer geek, traveler, husband and father.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.