Podcasty, których MUSISZ posłuchać jeżeli budujesz swój SaaS

Jak zapewne wiesz w ramach podcastu Startup My Way często goszczę osoby związane z biznesami w modelu Software as a Service (SaaS).

Oto najlepsze odcinki, które powinna posłuchać każda osoba, która prowadzi lub chce zbudować swój SaaS!


UWAGA! Ostatnia edycja Akademii SaaS (w 2019 roku) startuje już 16 października!

Zaczynamy od darmowego szkolenia online – 16 października (środa) o 20:00:
Jak przejść “na swoje” jako programista? (BUDUJĄC APLIKACJĘ SAAS)

Na webinarze będę losował jeden DARMOWY dostęp do Akademii SaaS!

Zapisz się na WEBINAR teraz!


Michał Śliwiński – Budowa startupu od 1 do 500 tys. użytkowników, czyli jak powstała aplikacja Nozbe

Michał to człowiek, który zrewolucjonizował branżę narzędzi wspomagających produktywność i zarządzanie czasem. Jest twórcą aplikacji Nozbe, z której dziś korzysta ponad pół miliona osób na całym świecie.

Z Michałem rozmawiamy o budowie Nozbe i drodze 1 do 500 tysięcy użytkowników. Michał opowiada jak wystartował ze swoją aplikacją, jak pozyskiwał pierwszych klientów, jak finansował swój biznes, kiedy i jak zatrudnił pierwszych ludzi oraz co by zrobił lepiej jeżeli dziś zaczynałby od początku.

Rozmawiamy o tym jak wyceniać aplikacje SaaS, jakie są największe wyzwania w tego typu biznesie, czy warto od razu wchodzić na rynek międzynarodowy i jak robić to skutecznie. Michał opowiada również o pracy zdalnej i modelu NoOffice oraz o tym jak wygląda dzień pracy tak dobrze zorganizowanej osoby jak on sam.

POSŁUCHAJ TUTAJ

Bartosz Majewski – Sprzedaż i marketing w aplikacjach SaaS

Bartosz Majewski - gość podcastu StartupMyWay

Bartosz Majewski współwaściciel i CEO firmy Casbeg, która wspiera i doradza w dziedzinach marketingu, sprzedaży i obsługi klienta.

Z Bartkiem rozmawiamy o jego drodze przedsiębiorcy. O tym skąd w jego życiu wzięło się zainteresowanie sprzedażą, jak wyglądały jego pierwsze doświadczenia sprzedażowe i o tym jak to wygląda dzisiaj, kiedy pełni rolę prezesa.

Bartek opowiada jak od zera zbudował firmę Casbeg, jakie były pierwsze kroki, jak pozyskał pierwszych klientów i jak wygląda model biznesowy firmy.

Szeroko poruszamy temat marketingu i sprzedaży w biznesach w modelu SaaS. Jak budować sprzedaż w SaaSie, kto powinien się tym zajmować? Kiedy zatrudniać handlowców i jak ich wynagradzać? Czym jest lejek marketingowy i jak go budować? Jak zwiększać ilość triali przechodzących na płatne plany? Jak prowadzić proces onboardingu i dlaczego, tak zwany, AHA-moment jest tak istotny dla klientów aplikacji SaaS.

POSŁUCHAJ TUTAJ

Filip Duszczak – Budowa startupu, wzloty i upadki, inwestorzy, SaaS, generowanie leadów, sprzedaż

Filip to CEO i założyciel Instream Group, na którą składa się aplikacja Instream oraz marki takie jak Growthlab i Leadvikings. Filip jest przedsiębiorcą, trenerem sprzedaży, konsultantem biznesowym oraz mentorem startupów.

Z Filipem rozmawiamy o budowie jego startupu bez wiedzy technicznej, o jego wzlotach i upadkach, oraz jak mała firma z Polski może zbudować międzynarodowy CRM konkurujący z wielkimi graczami. Mówimy również o tym czy warto budować startup z własnych pieniędzy czy szukać inwestora, jak pozyskać pierwszą i kolejne rundy inwestycyjne, jak budować zespół w startupie, o budowie aplikacji w modelu SaaS, o generowaniu leadów oraz o tym jak lepiej sprzedawać.

P.S. Filip jest mentorem Akademii SaaS!
Zobacz kto jeszcze jest mentorem!

POSŁUCHAJ TUTAJ

Rahim Blak – Droga od artysty malarza do przedsiębiorcy wizjonera, Innowacje, SaaS, Inspiracja

Rahim Blak. Innowator, wizjoner, artysta i przedsiębiorca.

Rahim jest współzałożycielem agencji Social Media Click Community, współzałożycielem spółki technologicznej edrone, czyli systemu CRM dla eCommerce w modelu SaaS oraz twórca prawdopodobnie pierwszego udziałowego tokena personalnego.

Z Rahimem rozmawiamy o tym czym są innowacje, co cechuje innowatorów i dlaczego eksperckość zabija innowacyjność.Rozmawiamy o drodze Rahima od artysty malarza do przedsiębiorcy wizjonera.Mówimy o budowie biznesu SaaS, o pozyskiwaniu klientów, o ustalaniu cennika oraz o tym jak traktować early adopterów.Dowiecie się również czym jest zarządzanie przez inspiracje, w jaki sposób Rahim tworzy tak dużo contentu oraz czy w tym wszystkim ma jeszcze czas poczytać książkę.

POSŁUCHAJ TUTAJ

Tomasz Plata – Autenti, czyli rewolucja w podpisywaniu dokumentów online

Tomasz Plata w Startup My Way

Tomasz Plata, marketer, przedsiębiorca, współzałożyciel i CMO w Autenti, czyli platformie do podpisywania dokumentów on-line.

Z Tomkiem rozmawiamy o możliwościach i korzyściach jakie daje podpisywanie dokumentów on-line i przewadze podejścia paperless nad tradycjną formą papierową i przesyłaniem dokumentów pocztą.

Zastanawiamy się nad paradoksem umów papierowych w dzisiejszym cyfrowym świecie. Mówimy o rozwoju Autenti, o pozyskiwaniu pierwszych klientów, o trudnościach technologicznych i strategii marketingowej.

Rozmawiamy również o korporacyjnej karierze Tomka w takich firmach jak RMF, Onet czy TVN. Tomek odpowiada jak przed erą wszechobecnego VOD wprowadzał innowację w postaci platformy Player.pl do TVN’u i jak mimo wielu przeciwności przenosił telewizję do internetu.

P.S. Tomek jest mentorem Akademii SaaS!
Zobacz kto jeszcze jest mentorem!

POSŁUCHAJ TUTAJ

Bogusz Pękalski – Polisa w Chmurze Od programisty do skalowalnego biznesu, SaaS

Bogusz przeszedł drogę od pomysłu do 5 cyfrowych kwot z startupu opartego o aplikacje SaaS. W tym odcinku Bogusz opowiada:
– jak to się zaczęło;
– dlaczego zostawił dobrze płatny etat programisty na rzecz niepewnej przyszłości w startup;
– co to jest SaaS;
– o błędach jakie popełnił i lekcjach jakie z tego wyciągnął;
– jakie zalety/wady ma robienie startupu w oparciu o aplikacje SaaS;
– o inwestorach, a ściślej, dlaczego wybrał drogę bez nich;
– o dzieleniu się wiedzą w kursie online – Akademia SaaS;

POSŁUCHAJ TUTAJ


Bogusz Pękalski
CEO & Co-founder w Polisa w Chmurze, developer, entrepreneur, sailor, gitarist, beer geek, traveler, husband and father.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Poznaj mentorów trzeciej edycji Akademii SaaS!

Za kilka dni ruszamy z trzecią już edycją Akademii SaaS. Przestawiam niesamowitych mentorów, którzy będą wspierali uczestników i doradzali w...

Zamknij