Podcasty, których MUSISZ posłuchać jeżeli budujesz swój SaaS

Jak zapewne wiesz w ramach podcastu Startup My Way często goszczę osoby związane z biznesami w modelu Software as a Service (SaaS).

Oto najlepsze odcinki, które powinna posłuchać każda osoba, która prowadzi lub chce zbudować swój SaaS!

Michał Śliwiński – Budowa startupu od 1 do 500 tys. użytkowników, czyli jak powstała aplikacja Nozbe

Michał to człowiek, który zrewolucjonizował branżę narzędzi wspomagających produktywność i zarządzanie czasem. Jest twórcą aplikacji Nozbe, z której dziś korzysta ponad pół miliona osób na całym świecie.

Z Michałem rozmawiamy o budowie Nozbe i drodze 1 do 500 tysięcy użytkowników. Michał opowiada jak wystartował ze swoją aplikacją, jak pozyskiwał pierwszych klientów, jak finansował swój biznes, kiedy i jak zatrudnił pierwszych ludzi oraz co by zrobił lepiej jeżeli dziś zaczynałby od początku.

Rozmawiamy o tym jak wyceniać aplikacje SaaS, jakie są największe wyzwania w tego typu biznesie, czy warto od razu wchodzić na rynek międzynarodowy i jak robić to skutecznie. Michał opowiada również o pracy zdalnej i modelu NoOffice oraz o tym jak wygląda dzień pracy tak dobrze zorganizowanej osoby jak on sam.

POSŁUCHAJ TUTAJ


Bartosz Majewski – Sprzedaż i marketing w aplikacjach SaaS

Bartosz Majewski - gość podcastu StartupMyWay

Bartosz Majewski współwaściciel i CEO firmy Casbeg, która wspiera i doradza w dziedzinach marketingu, sprzedaży i obsługi klienta.

Z Bartkiem rozmawiamy o jego drodze przedsiębiorcy. O tym skąd w jego życiu wzięło się zainteresowanie sprzedażą, jak wyglądały jego pierwsze doświadczenia sprzedażowe i o tym jak to wygląda dzisiaj, kiedy pełni rolę prezesa.

Bartek opowiada jak od zera zbudował firmę Casbeg, jakie były pierwsze kroki, jak pozyskał pierwszych klientów i jak wygląda model biznesowy firmy.

Szeroko poruszamy temat marketingu i sprzedaży w biznesach w modelu SaaS. Jak budować sprzedaż w SaaSie, kto powinien się tym zajmować? Kiedy zatrudniać handlowców i jak ich wynagradzać? Czym jest lejek marketingowy i jak go budować? Jak zwiększać ilość triali przechodzących na płatne plany? Jak prowadzić proces onboardingu i dlaczego, tak zwany, AHA-moment jest tak istotny dla klientów aplikacji SaaS.

POSŁUCHAJ TUTAJ


Filip Duszczak – Budowa startupu, wzloty i upadki, inwestorzy, SaaS, generowanie leadów, sprzedaż

Filip to CEO i założyciel Instream Group, na którą składa się aplikacja Instream oraz marki takie jak Growthlab i Leadvikings. Filip jest przedsiębiorcą, trenerem sprzedaży, konsultantem biznesowym oraz mentorem startupów.

Z Filipem rozmawiamy o budowie jego startupu bez wiedzy technicznej, o jego wzlotach i upadkach, oraz jak mała firma z Polski może zbudować międzynarodowy CRM konkurujący z wielkimi graczami. Mówimy również o tym czy warto budować startup z własnych pieniędzy czy szukać inwestora, jak pozyskać pierwszą i kolejne rundy inwestycyjne, jak budować zespół w startupie, o budowie aplikacji w modelu SaaS, o generowaniu leadów oraz o tym jak lepiej sprzedawać.

P.S. Filip jest mentorem Akademii SaaS!
Zobacz kto jeszcze jest mentorem!

POSŁUCHAJ TUTAJ


Rahim Blak – Droga od artysty malarza do przedsiębiorcy wizjonera, Innowacje, SaaS, Inspiracja

Rahim Blak. Innowator, wizjoner, artysta i przedsiębiorca.

Rahim jest współzałożycielem agencji Social Media Click Community, współzałożycielem spółki technologicznej edrone, czyli systemu CRM dla eCommerce w modelu SaaS oraz twórca prawdopodobnie pierwszego udziałowego tokena personalnego.

Z Rahimem rozmawiamy o tym czym są innowacje, co cechuje innowatorów i dlaczego eksperckość zabija innowacyjność.Rozmawiamy o drodze Rahima od artysty malarza do przedsiębiorcy wizjonera.Mówimy o budowie biznesu SaaS, o pozyskiwaniu klientów, o ustalaniu cennika oraz o tym jak traktować early adopterów.Dowiecie się również czym jest zarządzanie przez inspiracje, w jaki sposób Rahim tworzy tak dużo contentu oraz czy w tym wszystkim ma jeszcze czas poczytać książkę.

POSŁUCHAJ TUTAJ


Tomasz Plata – Autenti, czyli rewolucja w podpisywaniu dokumentów online

Tomasz Plata w Startup My Way

Tomasz Plata, marketer, przedsiębiorca, współzałożyciel i CMO w Autenti, czyli platformie do podpisywania dokumentów on-line.

Z Tomkiem rozmawiamy o możliwościach i korzyściach jakie daje podpisywanie dokumentów on-line i przewadze podejścia paperless nad tradycjną formą papierową i przesyłaniem dokumentów pocztą.

Zastanawiamy się nad paradoksem umów papierowych w dzisiejszym cyfrowym świecie. Mówimy o rozwoju Autenti, o pozyskiwaniu pierwszych klientów, o trudnościach technologicznych i strategii marketingowej.

Rozmawiamy również o korporacyjnej karierze Tomka w takich firmach jak RMF, Onet czy TVN. Tomek odpowiada jak przed erą wszechobecnego VOD wprowadzał innowację w postaci platformy Player.pl do TVN’u i jak mimo wielu przeciwności przenosił telewizję do internetu.

P.S. Tomek jest mentorem Akademii SaaS!
Zobacz kto jeszcze jest mentorem!

POSŁUCHAJ TUTAJ

Bogusz Pękalski – Polisa w Chmurze Od programisty do skalowalnego biznesu, SaaS

Bogusz przeszedł drogę od pomysłu do 5 cyfrowych kwot z startupu opartego o aplikacje SaaS. W tym odcinku Bogusz opowiada:
– jak to się zaczęło;
– dlaczego zostawił dobrze płatny etat programisty na rzecz niepewnej przyszłości w startup;
– co to jest SaaS;
– o błędach jakie popełnił i lekcjach jakie z tego wyciągnął;
– jakie zalety/wady ma robienie startupu w oparciu o aplikacje SaaS;
– o inwestorach, a ściślej, dlaczego wybrał drogę bez nich;
– o dzieleniu się wiedzą w kursie online – Akademia SaaS;

POSŁUCHAJ TUTAJ


Bogusz Pękalski

Founder & CEO w MailingR, developer, entrepreneur, sailor, gitarist, beer geek, traveler, husband and father.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.