Najlepsze aplikacje Akademii SaaS #1

Pierwsza edycja kursu “Od Developera Do Foundera” w Akademii SaaS już za nami!

Od Developera Do Foundera to 12-tygodniowy kurs online, który prowadzi przez proces od programisty do twórcy własnej aplikacji SaaS. Od znalezienia i weryfikacji pomysłu, przez budowę rozwiązania i znalezienia płacących klientów, aż do rezygnacji z etatu i przejścia w 100% na własny produkt!

Zobacz jakie aplikacje budują absolwenci kursu i jakich ludzi poznasz jeżeli dołączysz – mamy prywatną grupę wspólnej pracy, więc z każdą edycją nasza społeczność rośnie!


inso – system dla przedszkoli i żłobków

Inso to system do obsługi przedszkoli i żłobków wspomagająca codzienną pracę dyrektorów i pracowników. Poprzez aplikację rodzice zgłaszają nieobecności dzieci, które zapisywane są w dzienniku. Na podstawie zebranych danych automatycznie generowane są rozliczenia, które można opłacić przelewem on-line. Ponadto system umożliwia wymianę informacji, zdjęć oraz plików z rodzicami, zarządzanie dietami i zajęciami dodatkowymi.

Pracę nad obecną wersją aplikacji rozpoczęliśmy blisko 2 lata temu razem z drugim wspólnikiem, również Mateuszem. Po ukończonym developmencie trafiliśmy na kurs Akademii SaaS, który pomógł nam jeszcze bardziej zrozumieć potrzeby klientów i wystartować ze skuteczną promocją i sprzedażą aplikacji.

O Mateuszu Bokowym, twórcy inso:

Mateusz Bokowy – 26-letni fullstack developer pracujący głównie w PHP, React, React Native. Od ponad 7 lat pracując na etacie tworzę strony www, systemy internetowe oraz aplikacje mobilne

Od zawsze marzyłem o zbudowaniu własnej firmy i porzuceniu pracy na etacie. Teraz staje się to co raz bardziej realne, jednak mamy świadomość że przed nami jeszcze bardzo daleka droga.

Jako programista pozytywnie oceniam kurs, w którym mogłem zdobyć sporą dawkę wiedzy dotyczącej budowania startupu, badania runku, pozyskiwania pierwszych klientów oraz sprzedaży i marketingu. Świetnym pomysłem są live’y ze specjalistami z którymi można skonsultować swój projekt. Myślę, że każdy znajdzie tutaj nowe, cenne informacje, poparte doświadczeniem Bogusza.

Mateusz Bokowy o kursie Akademia SaaS

beTimes.pl – Oferty jednorazowe.

Aplikacja pomaga sprzedawać szybciej, dzięki wdrożeniu oferty jednorazowej One Time Offer (OTO) do Twojego lejka sprzedażowego. Każdy kto wejdzie na Twoją ofertę, ma określony czas na podjęcie decyzji zakupowej (np. 15 min), po czym oferta znika bezpowrotnie, następuje przekierowanie i nie można na nią wrócić.

A wystarczy kilka kliknięć w beTimes.pl i wkleić wygenerowany kod na Twoją stronę, sklep, czy landinga – aplikacja współpracuje z wieloma znanymi platformami. Czas jaki pozostał wyświetla się w formie animowanego licznika, który odlicza sekunda po sekundzie – wygląd możesz oczywiście ustawić samemu. Taki licznik gif możesz też wstawić do treści maila.

Oprócz OTO, śmiało możesz odliczać:

  • do końca trwania promocji,
  • do rozpoczęcia webinaru, startu kursu,
  • na sklepie czas jaki pozostał na złożenie zamówienia dziś, z gwarancją dostawy jutro


Autor beTimes.pl, Łukasz Dominikowski o sobie:

Od 14 lat tworzę strony i dedykowane aplikacje internetowe. Nigdy nie pracowałem na etacie, zawsze jako freelancer, stąd też moce przerobowe były ograniczone aż w końcu pojawił się szklany sufit moich możliwości. Dlatego powstał mój SaaS, który pomaga mi skalować biznes.

Kurs Akademia SaaS z pewnością mogę polecić doświadczonym developerom,
którym chodzi po głownie własny SaaS, ale totalnie nie wiedzą od czego zacząć i komu to sprzedać. Sporą wartością jest też zamknięta grupa kursantów,
gdzie można podzielić się doświadczeniami, dopytać i poznać bardzo ciekawe osoby.

Łukasz Dominikowski o kursie Akademia SaaS

Family Finance Tracker – Zarządzanie budżetem domowym

Aplikacja służy do zarządzania budżetem domowym. Pozwala na proste i wygodne spisywanie wydatków, planowanie budżetu, śledzenie stanu kont oraz analizowanie finansów osobistych. Działa zarówno na telefonach i tabletach z systemem Android i IOS, jak również w przeglądarce internetowej.

Dzięki przechowywaniu danych w chmurze, synchronizacja danych pomiędzy urządzeniami jest natychmiastowa. W prosty sposób można zapraszać inne osoby do współdzielenia budżetu. Dostępna jest zarówno wersja darmowa, jak i bardziej rozbudowana – płatna.

Anatol Ogórek, twórca Family Finance Tracker o sobie:

Pracuję na etacie jako Architekt Systemów Informatycznych oraz programista Java w jednej z większych firm ubezpieczeniowych. Programowaniem interesuję się od dziecka i pomimo, że zawodowo robię to od kilkunastu lat, nadal jest to moją pasją.

Jakiś czas temu natrafiłem na blog Michała Szafrańskiego i tam “wsiąkłem” w temat finansów osobistych i budżetowania. Zacząłem budżetować w arkuszu kalkulacyjnym, ale nie było to zbyt wygodne, szczególnie że chcieliśmy prowadzić budżet wspólnie z żoną.

Zaczęliśmy poszukiwać sensownej aplikacji, ale nie natrafiliśmy na nic co spełniałoby nasze oczekiwania. Jako że zawsze chciałem zrobić swoją aplikację, a dodatkowo pojawiła się taka potrzeba, zdecydowałem, że zrobię aplikację dla nas, a jeśli wyjdzie coś ciekawego, spróbujemy udostępnić to szerzej.

Tak zaczęła się historia naszej aplikacji.

Jeśli chciałabyś coś więcej o mnie się dowiedzieć, na blogu “Wolnym Być”, był Q&A ze mną w ramach cyklu rozmów z czytelnikami bloga. Tam znajdziesz sporo więcej informacji: https://www.wolnymbyc.pl/wywiad-3-anatol/

Z kursu Bogusza zdecydowałem się skorzystać w momencie, gdy już miałem działającą wersję beta aplikacji i kilku korzystających użytkowników. Przeczytałem agendę i mimo, że kilka pierwszych tygodni kursu obejmowało tematy, które miałem już za sobą, to zainteresowały mnie mocno spotkania z mentorami, informacje na temat sposobów docierania do potencjalnych klientów, sposoby sprzedawania aplikacji, kwestie prawne prowadzenia aplikacji typu SaaS, oraz możliwość nawiązania kontaktów, z osobami mającymi cele w życiu zbliżone do moich.

Anatol Ogórek o kursie Akademia SaaS

WorkGuard – Nowoczesna Rejestracja Czasu Pracy

WorkGuard jest aplikacją, która zbiera informacje o godzinach pracy, przerw, lokalizacji pracowników i przechowuje dane w chmurze. Dzięki niej pracodawca ma do nich dostęp z każdego miejsca, w dowolnym czasie, za pośrednictwem dowolnego urządzenia mobilnego lub komputera do obecnej sytuacji kadrowej w swojej firmie. 

Najważniejszym aspektem jest to, że do jej posiadania nie musisz posiadać specjalnej infrastruktury ani specjalistów IT. Wystarczy pobrać naszą aplikację na zwykły tablet i telefon i udostępnić go dla swoich pracowników. Aplikacja sprawdzi się w firmie każdej wielkości. Nawet jeśli organizacja posiada wiele oddziałów w różnych lokalizacjach 

WorkGuard w ciągu kilku minut może zostać dopasowany do specyfiki prawa pracy w danym kraju czy przepisów wewnętrznych danej firmy – to rewolucyjne podejście w elastyczności.

Dane Twoich pracowników są w WorkGuard profesjonalnie chronione. Wszystkie wrażliwe informacje są wgrywane bezpośrednio do bezpiecznego środowiska chmury, gdzie są szyfrowane i zabezpieczane przed niepożądanym dostępem. Przetwarzanie danych odbywa się zgodnie z wymogami RODO, osobiście decydujesz, kto ma mieć do nich dostęp. Dzięki zastosowaniu chmury nie musisz się bać o zniszczenie czy awarie Twoich serwerów. Masz gwarancję stabilności usług w nieprzywidzianych okolicznościach.

Największą zaletą WorkGuard jest prostota obsługi i płynność działania. Mimo tego, nieustannie zbieramy sugestie usprawnień od naszych klientów i staramy się uzupełniać system o nowe funkcjonalności. WorkGuard wprowadzi Twój dział HR w erę nowoczesnych rozwiązań informatycznych. WG ma wszystko, czego oczekuje się od aplikacji wykorzystującej IoT (Internet of Things) – pełną mobilność, łatwość obsługi, niewielki koszt wdrożenia i wysoki standard bezpieczeństwa. Połączenie tych cech oznacza znaczną oszczędność czasu i pieniędzy dla Twojej firmy.

Autor WorkGuard, Dawid Kowalski o sobie:

Dawid Kowalski, 29 lat. Przedsiębiorca i programista z Bielska-Białej. Założyciel agencji interaktywnej Agencja 71 (agencja71.pl) oraz producent i dystrybutor mobilnych fotobudek MultiBooth (multibooth.eu).


Właśnie ukończyłem kurs „OD DEVELOPERA DO FOUNDERA” Bogusza Pękalskiego, za który jestem autorowi ogromnie wdzięczny i za który mu niezmiernie dziękuję.

Szkolenie to ogromna dawka praktycznej wiedzy zdobytej przez Bogusza podczas wielu lat ciężkiej pracy. Dziesiątki konkretnych porad i wskazówek dla każdego proces budowy biznesu opartego o aplikację SaaS – co działa, co nie działa, skąd wziąć pomysł na aplikację, dowiesz się jak wygląda techniczna architektura aplikacji SaaS, co powinna zawierać pierwsza wersja produktu (MVP) itd.

Szkolenie zawiera dedykowane moduły – prawny, prywatna grupa Mastermind, 5 X Live Call Z Mentorami oraz Mastermind & Team Matchmaking. Do tego każdy z uczestników otrzymał szablony regulaminów, umów i polityk prywatności, co dla każdego początkującego jest szczególnie ważne.

Aż 12 soczystych tygodni warsztatowych, w których Bogusz zachęcał do zadawania pytań, z czego bardzo często korzystałem i dzięki temu dowiedziałem się właśnie tego, co mnie najbardziej interesowało.

Do tego prowadzący z dużym poczuciem humoru i sprawna organizacja szkolenia. Zdecydowanie polecam!

Dawid Kowalski o kursie Akademia SaaS

SocialParts.com


Social Parts to aplikacja skierowana do właścicieli stron internetowych, blogów oraz kursów online, którzy chcą sprzedawać więcej produktów i pozyskiwać więcej leadów oraz subskrybentów newsletterów.

Wykorzystuje ona tak zwany efekt “Social Proof”, czyli zachęca czytelników bloga lub sklepu internetowego do wykonania podobnej akcji jaką wykonali inni. Można dzięki temu zachęcić czytelników do zapisania się na newsletter. Albo zachęcić potencjalnych klientów do kupienia produktu online jeśli zobaczą, że ktoś inny to zrobił przed chwilą 🙂

Social Parts potrafi wyświetlać stargetowane “dymki” pokazujące się na stronie z różnymi informacjami. Na przykład, że ktoś z konkretnej lokalizacji właśnie zapisał się do newslettera.

Albo ile osób w przeciągu ostatnich 24h/7d/30d zapisało się na kurs online.

Albo ile osób aktywnie przegląda w danym momencie stronę sprzedażową. Dzięki takim graficznym, animowanym “dymkom”, czytelnicy bloga są zachęcani do wykonania jakiejś konkretnej akcji.

U mnie na blogu, w lewym, dolnym rogu możesz zobaczyć jak w praktyce wyglądają takie powiadomienia https://kierunekwolnosc.pl/

Aby uprościć proces integracji z Twoim blogiem powstała wtyczka WordPress https://wordpress.org/plugins/social-parts/

SocialParts.com integruje się z wieloma popularnymi usługami takimi jak WordPress, MailerLite, GetResponse, HubSpot, ActiveCampaign, MailChimp, MailMunch, Sumo, FreshMail, WooCommerce, Shopify, Prestashop, Magento, Wix, BigCommerce, itp.

Jeśli chcesz:

  • Zdobyć więcej ruchu na stronie
  • Zwiększyć zaangażowanie swoich czytelników
  • Powiększyć swoją listę mailingową
  • Sprzedawać więcej online

To zarejestruj się za darmo w https://SocialParts.com i przetestuj aplikację 😊

Autor Social Parts, Mariusz Kobak, o sobie:

Nazywam się Mariusz Kobak. Pomagam ludziom myślącym o założeniu pierwszego biznesu online, freelancerom oraz przedsiębiorcom stworzyć angażującego bloga, zbudować listę mailingową, zdobyć ruch na stronie, żeby wygenerować swój pierwszy dochód pasywny w Internecie.

Piszę bloga o biznesie online, dochodach pasywnych i wolności finansowej https://KierunekWolnosc.pl. Nagrywam podcast o tej samej tematyce https://KierunekWolnosc.pl/podcast/ Tworzę startup https://SocialParts.com.

Dołączyłem do kursu Bogusza AkademiaSaaS.pl w momencie, kiedy moja aplikacja SocialParts.com już istniała. Chciałem dowiedzieć się jak ktoś kto jest ode mnie o trzy kroki do przodu poradził sobie z wieloma wyzwaniami dotyczącymi budowy, wsparcia technicznego, promocji, sprzedaży w ramach SaaS.

Kurs to kompleksowe przejście przez cały proces tworzenia aplikacji typu SaaS od momentu walidacji pomysłu, przez budowę prototypów, przez budowę aplikacji i zdobywanie pierwszych klientów.

Wsparcie kilku mentorów z różnych obszarów. Mnie najbardziej przydały się wskazówki dotyczące sprzedaży oraz zabezpieczenia od strony prawnej.
Dodatkowo jako uczestnik kursu mam dostęp do zamkniętej społeczności innych twórców aplikacji SaaS więc mogę się śmiało wymieniać wiedzą i prosić o wsparcie.

Podsumowując, jeśli jesteś osobą, która myśli o stworzeniu własnej aplikacji typu SaaS to Akademia SaaS Bogusza Pękalskiego jest dla Ciebie. Dostaniesz kompletną mapę drogową stworzenia działającej aplikacji SaaS oraz dowiesz się jak zacząć na niej zarabiać.

Mariusz Kobak, autor Social Parts o kursie Akademia SaaS

Chcesz dołączyć do Akademii SaaS?

Wejdź na AkademiaSaaS.pl 🙂 Otwieramy ją 3-4 razy w roku. Może właśnie teraz jest ten czas?


Bogusz Pękalski

Founder & CEO w MailingR, developer, entrepreneur, sailor, gitarist, beer geek, traveler, husband and father.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.