Akademia SaaS – Najczęściej zadawane pytania przed dołączeniem!

Koniec jest blisko!

Oczywiście chodzi mi o koniec możliwości dołączenia do Akademii SaaS. Zamykamy we piątek (24.07) o 21:00. Wracamy najwcześniej w 2021 w wyższej cenie.

Potem już nie wpuszczam nikogo, więc warto doooobrze się zastanowić 🙂

Im bliżej końca tym więcej pytań zadajecie mi w mailach. W tym poście postaram się odpowiedzieć na te, które najczęściej zadajecie.

Całość przewidziana jest na 12 tygodni. Rozumiem, że mogę iść swoim tempem i te lekcje mi nie przepadają? Z racji napiętego grafiku mogę mieć tygodnie w których nie zdążę przyswoić materiału i będę miał obsuwę względem oficjalnego grafiku. A chciałbym od razu wdrażać te lekcje w życie.

Jak najbardziej każdy z uczestników może iść własnym tempem i wracać do lekcji w dowolnym momencie. Dodatkowo wszystkie spotkania live są nagrywane i można je obejrzeć w innym terminie. Dla zabieganych mamy też pełną wersję audio kursu w podziale na lekcji, całe tygodnie lub nawet całość materiału w jednym pliku mp3.

Czy spotkania z mentorami będą nagrywane? 

Tak! Wszystkie spotkania są nagrywane i możesz je obejrzeć w dowolnym momencie. Dostajesz też dostęp do wszystkich spotkań z mentorami z poprzednich edycji (w wersji wideo i audio).

“Dożywotni dostęp do kursu oraz aktualizacji materiałów” – czy dotyczy to również dożywotniego dostępu “Wzory regulaminów, polityk prywatności, umów i dokumentów”oraz “Szablony sekwencji e-mail”? Rozumiem, że wersje audio też będą z dożywotnim dostępem?

Tak, wszystkie materiały są objęte “dożywotnim” dostępem. Oczywiście “dożywotni” oznacza: tak długo jak istniał będzie kurs. Jeżeli kurs byłby kiedyś zamykany wszystkie materiały otrzymasz do pobrania. Ale nie ma takich planów w najbliższych latach 🙂 Otrzymujesz również dostęp do wszystkich aktualizacji i nowych materiałów, które będą się pojawiały w przyszłości.

Uwaga: kolejne edycje będą już prawdopodobnie miały dostęp do materiałów tylko na rok! Teraz masz możliwość dołączenia do wersji “bez limitu”.

Czy za opłatę do nadchodzącej akademii SaaS dostanę dostęp do poprzednich Akademii?

Tak, dostajesz dostęp do wszystkich materiałów, które powstały od początku i które powstaną w przyszłości.

Brakuje mi wiedzy i doświadczenia w dziedzinie pozyskiwania  i współpracy z klientami. Zastanawiam się w jakim stopniu twój kurs mógłby mi pomoc.

Jesteś w idealnym miejscu! Kurs skupia się właśnie na tych aspektach. Brak doświadczenia w weryfikacji pomysłów, pozyskiwania klientów i monetyzacji produktów to główny powód porażek nowych projektów. Możesz mieć świetny produkt, ale jeżeli nie rozwiązuje on konkretnego problemu lub jeżeli rozwiązuje, ale nikt o tym nie wie to niestety nie odniesiesz sukcesu. Akademia SaaS pomoże Ci rozwiązać ten problem!

Możesz napisać jak wyglądają spotkania z mentorami? 

Spotykamy się wieczorem ok. 19:00 na Zoom ze mną i danym mentorem. Kto ma ochotę opowiada o swoich pomysłach lub projekcie, zadaje pytania. Mentor i ja (i czasem też inni uczestnicy) analizujemy, doradzamy, i pomagamy. Spotkanie trwa ok. 2 godzin. Jest nagrywane, więc można potem do niego wrócić. Masz również dostęp do wszystkich nagrań z poprzednich edycji.

Dużym elementem zniechęcenia jest dla mnie myśl ze rynek SaaS jest już przesycony.

Większość moich klientów nie korzystała wcześniej z żadnych SaaSowych rozwiązań. Cześć z nich nie miała danych swoich klientów nawet w wersji cyfrowej tylko.. w segregatorach 🙂 Jest jeszcze bardzo dużo miejsca na rozwiązania w modelu SaaS. My w branży tech żyjemy trochę w “bańce” i myślimy, że już nic nowego nie da się zrobić. Realia (całe szczęście) wyglądają trochę inaczej 🙂

Trudno  o pomysły na aplikacje nie będąc w danej branży.

Dlatego analizujemy setki nisz rynkowych, znajdujemy realne problemy i z tym działamy. Każdy z kursantów od 1 edycji się tym zajmuje i ta wiedze i analizy są publiczne dla wszystkich.

Kiedy startuje kurs, kiedy dostanę pierwsze materiały?

Kurs startuje jak tylko dołączysz. Od razu dostajesz dostęp do pierwszego tygodnia i naszej prywatnej grupy. Po 1 dniu otrzymujesz kolejne materiały, a potem co 7 dni następne. Od razu dostajesz też dostęp do wersji audio kursu oraz do wszystkich materiałów dodatkowych (dokumenty, nagrania spotkań z mentorami z poprzednich edycji).

Czy jest możliwość uzyskania dostępu do części teoretycznej wcześniej, niż to wynika z planu ‘zajęć’. Mam już trochę doświadczeń startupowych i oczekiwanie na pewne zagadnienia np miesiąc lub dwa to trochę strata czasu.

Jest taka opcja “na życzenie”. Jednak materiału jeżeli nie jest to Ci absolutnie niezbędne to sugeruję systematyczne przerabianie materiału wg “planu lekcji” 🙂

Czy ten program nadaje się dla ludzi, którzy już prowadzą swój biznes od lat, a SaaS ma być kolejną jego nogą? Czy tacy też w nim uczestniczą, bo takich bym chciała mieć w małej grupie mastermind, a nie super-początkujących?

Tak, jak najbardziej. Jest sporo doświadczonych osób, dla których to jeden z kolejnych biznesów. No i oczywiście mentorzy, którzy są już duuużo dalej niż każdy z nas 😉

Czy to program wyłącznie dla facetów – programistów?

Oczywiście, że nie Mamy kilka kobiet na pokładzie, ale zdecydowanie potrzebujemy więcej! Program nie jest tylko dla programistów, ale tak to targetuje w przekazie marketingowym. Jest trochę osób, nie technicznych (z poprzednich edycji), które bardzo sobie chwalą udział.

Czy prywatna grupa na FB będzie dla uczestników wszystkich edycji czy tylko tej bieżącej?

Grupa jest wspólna dla wszystkich edycji. Masz też dostęp do całej historii dyskusji (jak i do nagrań ze wszystkich dotychczasowych spotkań z mentorami).

Czy w ramach grup na FB będę się mógł komunikować tylko z osobami z
bieżącej edycji, czy też są tam osoby doświadczone w rolach przedsiębiorcy (może uczestnicy wcześniejszych kursów) i sprzedawcy SaaS. To właśnie na doświadczeniu innych osób najbardziej mi zależy.

Grupa jest wspólna dla wszystkich edycji. Jest tam już 150 founderów Plus masz dostęp do całej historii dyskusji, a było trochę ciekawych tematów

Czy w ramach twoich lekcji poznam jakieś z życia wzięte przykłady co działa a co nie w kontekście SaaS. Mniej zależy mi na wiedzy jak posługiwać się kanwą do budowy landing page, co to jest lejek sprzedażowy, cykl życia klienta, czy też jego LTV. To już wiem z wcześniejszych doświadczeń. Liczę na wiedzę popartą praktyką budowy SaaS.

Jak najbardziej są praktyczne przykłady. Przez większość czasu nawiązuje do mojego praktycznego doświadczenia w budowaniu, marketingu i sprzedaży SaaSów. Dodatkowo na grupie ludzie dzielą się swoimi bieżącymi doświadczeniami.

Czy w ramach kursu rzeczywiście będę mógł porozmawiać z mentorami wymienionymi na stronie akademii, czy będą to rozmowy 1-1 i czy będę mógł opowiedzieć im o swoich pomysłach?

Spotkania z mentorami są dla całej grupy. Spotykamy się na Zoomie i ok. 2 godziny można gadać z mentorami, zadawać im pytania, konsultować swoje pomysły i kroki. Jak to z live’ami bywa przychodzi tylko część grupy, a większość jest pasywna i nie zadaje pytań, więc każdy kto ma ochotę i się odważy spokojnie może pogadać z mentorem.

Mam jednak pytanie, bo ciągle jeszcze się waham, czy to jest to czego szukam. Mam gotowy (zaprogramowany) projekt, poza tym drugi w gotowy, który już kiedyś działał, ale do przerobienia i ponownego uruchomienia. Mój problem polega na tym, że programuje projekty, ale mam problem z ich uruchomieniem, sprzedażą i monetyzacją. Z opisu szkolenia wynika, że to może być to, ale wolałbym się upewnić licząc na szczerą odpowiedź.

Tak zdecydowanie to jest to! Miałem kiedyś dokładnie takie same problemy. Ostatnie lata zajmowałem się właśnie kwestiami sprzedaży, marketingu i monetyzacji .I takimi rzeczami w większości zajmujemy się w kursie. To podstawowy problem programistów. Tworzymy świetne projekty, ale nie umiemy ich wypromować i sprzedawać. Akademia SaaS powstała, aby ten problem rozwiązać!


Bogusz Pękalski

Founder & CEO w MailingR, developer, entrepreneur, sailor, gitarist, beer geek, traveler, husband and father.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.