Kolejna edycja programu “Od Developera Do Foundera” w Akademii SaaS za nami. Zobacz najlepsze aplikacje, które przygotowali studenci!
Poprzednie wpisy:
Piąta edycja startuje już 20.07.2020 o 20:00 na AkademiaSaaS.pl.
Od Developera Do Foundera to 12-tygodniowy kurs online, który prowadzi przez proces od programisty do twórcy własnej aplikacji SaaS. Od znalezienia i weryfikacji pomysłu, przez budowę rozwiązania i znalezienia płacących klientów, aż do rezygnacji z etatu i przejścia w 100% na własny produkt!
easy-zen.com – Medytacje potwierdzone naukowo dla zajętych ludzi
Na rynku istnieje wiele aplikacji do medytacji, natomiast większość z nich to kombajny dających całą masę opcji oraz słabe jakościowo nagrania. Sam szukałem narzędzia, które:
- Było by “science based”
- Uczyłoby medytacji przez zarządzanie uwagą (mindfulness based)
- Byłoby pozbawione referencji religijnych
- W prosty sposób mierzyło by ilość spędzonego dziennie czasu i osiągnięte cele (5-20 minut)
Chciałem takiego narzędzia dla siebie oraz by pokazać osobom, które nie wiedzą czym jest medytacja i jak medytować. W efekcie sporo osób robi różne dziwne rzeczy, jak medytacja w zimnej wodzie mówiąc, że “tak im łatwiej” ponieważ są silne bodźce i umysł się na tym skupia – podczas kiedy medytacja w klasycznym wydaniu jest obserwacją właśnie małpiego umysłu, który szaleje i nie ma bodźców.
Easy-Zen w tej chwili posiada 3 jakościowe nagrania, śledzenie dziennego celu oraz miesiąc trialowy.
sun-gaze.com – Poprawa rytmu dobowego przez synchronizację ze słońcem
Sun Gaze stworzyłem razem z twórcą eyeshield.pl. Aplikacja bazuje na Noblu z 2017 roku, zgodnie z którym wszystkie funkcje naszego ciała są zsynchronizowane z rytmem około-dobowym, a najważniejszym czynnikiem dla tej synchronizacji jest światło.
Odpowiednia ekspozycja na światło słoneczne poprawia sen i regenerację, wpływa na produkcję hormonów i neuroprzekaźników.
Co dokładnie robi sun gaze? Na podstawie daty i lokalizacji wylicza pozycję słońca i sugeruje czasy przerw na słońce tak aby czerpać jak najwięcej korzyści.
Sun-Gaze w tej chwili jest aplikacją w pełni darmową, do końca kwietnia pojawią się funkcjonalności płatne które będą ułatwiały automatyzację tej synchronizacji.
Keto-feed.com – Przepisy ketogeniczne z listą zakupów
Aplikację keto-feed tworzę razem z Mateuszem Ostręgą, moim zdaniem jedną z najbardziej kompetentnych w sprawie ketozy osób na rynku polskim.
Podstawowym problemem jaki rozwiązuje keto-feed jest planowanie jakościowych posiłków i zakupów na diecie ketogenicznej. Użytkownik wybiera posiłki z listy i na podstawie wybranych widzi listę zakupów na najbliższy tydzień.
Na początku Marca została wydana wersja Beta, wersja Alfa będzie dostępna około 20 Marca.
Docelowo keto-feed ma za zadanie zapewnić zbilansowaną, gęsto odżywczą dietę ketogeniczną.
O Michale Jankowskim, twórcy Easy-Zen, Sun-Gaze, Keto-Feed:
Rozpoczynając kurs u Bogusza trafiłem na jego podcasty a dalej na Petera Levels’a, który zainspirował mnie do projektu 12 miesięcy 12 startupów. Rozpocząłem analogiczny projekt, do tej pory trzy aplikacje zostały wydane, do końca marca planuję skończyć również czwartą.
Cele są trzy:
- Po pierwsze nauczyć się dowozić projekty. Każdorazowo wydaję MVP, które ma dostarczać wartość.
- Po drugie osiągnąć jak największą ilość pobrań (tak tak, mam konkretny cel). Tutaj jest też poznanie narzędzi marketingowych oraz pozycjonowania w sklepie Play.
- Po trzecie osiągnąć dodatkowy dochód (tak, tutaj też mam cele)
Dla ciekawych, relację zdają na flowdev.io – aczkolwiek raczej nieregularnie ponieważ na liście priorytetów jest najpierw robienie a później mówienie o tym co robię.
Akademia SaaS zmieniła moje podejście do tworzenia produktu. Zacząłem wychodzić od potrzeb oraz zacząłem mocno koncentrować się na pętlach feedbackowych.
W efekcie cały proces tworzenia produktu się zmienił, teraz pracuję bardzo minimalnymi, iteracyjnymi krokami, tak aby każda rzecz którą robię dawała realną wartość. Tak naprawdę nie robię już produktów sam, robię je z ludźmi. Robię, pokazuję, słucham, poprawiam lub widzę co musi być kolejne.
Boguszowi serdecznie dziękuję za stworzenie tego kursu, bo pomógł mi ustrukturyzować proces i pokazał, że to da się zrobić. Super robota, polecam każdemu.
Michał Jankowski o kursie Akademia SaaS
ProjektantFinansowy.pl
Projektant Finansowy to zestaw trzech narzędzi w jednej aplikacji stworzony dla osób, które poważnie i rozsądnie myślą o swojej przyszłości:
Asystent Emerytalny – narzędzie dzięki któremu można samodzielnie zaprojektować swoją emeryturę. Użytkownik określa swoje oczekiwania oraz prognozowane świadczenia, a następnie Asystent Emerytalny dzięki wbudowanym algorytmom wskazuje, co należy zrobić. Dodatkowo system podpowiada jak uniezależnić się od ZUS. Użytkownik otrzymuje kilka możliwych, szczegółowo rozpisanych wariantów działania. Oprócz tego system wskazuje dlaczego nie warto zwlekać z podjęciem decyzji.
Asystent Finansowy – narzędzie dzięki któremu możliwa jest weryfikacja obecnej sytuacji finansowej. Użytkownik wprowadza szczegółowe informacje na swój temat (m.in. dochody, koszty, majątek i zadłużenie), a system generuje dla niego rozbudowaną i szczegółową analizę obecnej sytuacji. Analiza podzielona jest na kilka etapów, a całość zwieńczona jest wskazówkami dotyczącymi m.in. występujących zagrożeń, słabych punktów oraz szans i możliwości poprawy na przyszłość.
Projektant Finansowy – narzędzie dzięki któremu na bazie wykonanej analizy finansowej budowany jest plan finansowy, będący drogowskazem na przyszłość. Użytkownik po wykonaniu analizy finansowej może dokonać zmian zalecanych przez Asystenta Finansowego, a następnie dodaje swoje cele oraz marzenia na przyszłość i w rezultacie system generuje dla niego plan, który krok po kroku, miesiąc po miesiącu pokazuje, co należy zrobić, aby zamierzone cele zrealizować. Jedną z największych zalet, która wyróżnia
Projektant Finansowego od typowych planów finansowych są algorytmy umożliwiające modelowanie planu w czasie rzeczywistym. Użytkownik określa swoje cele takie jak np. dodatkowa emerytura, zakup nieruchomości, regularne wyjazdy wakacyjne, czy zabezpieczenie przyszłości dzieci, a Projektant Finansowy tworzy swoistą mapę przepływów finansowych i wskazuje, które z celów są możliwe do realizacji. Dodatkowo w momencie wybrania przez użytkownika danego celu system aktualizuje mapę przepływów wskazując, które z pozostałych celów można zrealizować.
Każde w wymienionych narzędzi zawiera szereg wykresów ułatwiających interpretację danych, a wszystkie informacje i wskazówki generowane przez algorytmy opatrzone są opisami ułatwiającymi ich interpretację. Dzięki temu z narzędzia mogą samodzielnie skorzystać również osoby nie posiadające wiedzy z zakresu finansów. Jednak najważniejszą zaletą aplikacji jest fakt, iż tworząc analizę, czy plan nie trzeba podawać danych osobowych, dzięki czemu użytkownik ma pewność, że informacje o jego majątku i sytuacji finansowej nie trafią w niepowołane ręce.
O Piotrze Bibrzyckim, twórcy Projektanta Finansowego:
Finansista i programista w jednej osobie, Makler Papierów Wartościowych, który od wielu lat związany jest w rynkiem finansowym. Jednocześnie projektuje serwisy internetowe. Od najprostszych stron wizytówkowych po rozbudowane aplikacje współpracujące z serwisami zewnętrznymi. Prywatnie właściciel zabytkowego, żółtego garbusa.
Kiedy dołączyłem do Akademii SaaS miałem już właściwie gotową aplikację, której z różnych względów od prawie roku nie byłem w stanie wypuścić na rynek. Pomimo wstępnych obaw – głównie ze względu na znajomość części materiału, który wchodził w zakres kursu decyzja o udziale w Akademii SaaS okazała się strzałem w dziesiątkę.
Zainspirowany wskazówkami Bogusza poszerzyłem zespół z jednej do trzech osób i podjęliśmy decyzję o gruntownym przebudowaniu aplikacji oraz poszerzeniu jej o dodatkowe funkcje i narzędzia. I tak powstał zupełnie nowy, bardziej wydajny i znacznie bogatszy w możliwości ProjektantFinansowy.pl, a na horyzoncie mamy już kolejne projekty, które zamierzamy realizować – tym razem już od początku w zespole.
W mojej ocenie Akademia SaaS to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które z różnych względów zwlekają z uruchomieniem aplikacji i chcą się wreszcie przełamać.
Dużą zaletą jest forma przekazu – materiały nagrane są w taki sposób, że w większości można ich słuchać w formie audio np.: jadąc samochodem, co w przypadku osób, cierpiących na chroniczny brak czasu jest idealnym rozwiązaniem.
Piotr Bibrzycki o kursie Akademia SaaS
Podatki w Chmurze – Automatyzacja oraz usprawnienie pracy biura rachunkowego
Podatki w Chmurze, przyspieszają oraz automatyzują kontakt z klientami biura w zakresie powiadomień o należnościach względem organów podatkowych jak i ZUS. Wiadomości mogą być wysyłane ze skrzynki mailowej biura rachunkowego po uprzedniej prostej konfiguracji.
Biuro rachunkowe dzięki “Podatki w Chmurze” już nigdy nie zapomni powiadomić klienta o podatkach i ZUS, dzięki liście klientów z funkcją przypominania o zbliżających się terminach:
Powiadomienia oraz domyślne stawki podatków składek są w pełni konfigurowalne:
Przy użyciu historii deklaracji biuro rachunkowe może w łatwy sposób wyświetlić historię powiadomień wysyłanych do klientów wraz z treścią maili jakie do nich zostały wysłane:
Klientów biura można dodać masowo dzięki importowi z pliku csv/xlsx lub bezpośrednio w interfejsie aplikacji poprzez formularz. Dzięki integracji z GUS wystarczy NIP i adres e-mail klienta, a cała reszta danych zostanie automatycznie uzupełniona:
Nasz system jest nieustannie rozwijany, czekamy również na nowe sugestie oraz pomysły. Dodatkowo posiadamy także dział pomocy. Znajdują się tam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – dział ten stale rozwijamy.
Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebooku, dzięki czemu będziesz na bieżąco ze wszystkimi nowościami.
Autorzy Damian Komorowski, Paweł Kowalewicz o sobie:
Damian Komorowski – obecnie pracuję jako programista, uwielbiam automatyzować i upraszczać wszelkiej maści procesy. Jestem wielkim fanem podejścia DevOps. Zespół w którym mam przyjemność pracować, klient nazywa awangardą programistów.
Paweł Kowalewicz – pracuję jako programista specjalizujący się w technologii .NET, głównie w back-endzie, ale na froncie też lubię podłubać 🙂 Bardzo dużą wagę staram się przywiązywać do architektury tworzonego systemu, podejścia clean code, a także testów.
Dzięki temu kursowi zbudowaliśmy od podstaw naszego SaaS’a, stosując się do zasad i kroków, które były w kursie poruszane na podstawie bardzo cennych doświadczenia Bogusza.
W kursie szczególnie podobały mi się lekcje, w których różne przykłady były pokazywane bezpośrednio w kontekście systemu Polisa w Chmurze. Na wielki plus zaliczam webinary ze znanymi gośćmi, w których można było zwalidować swój pomysł i dowiedzieć się wielu bardzo przydatnych informacji.
Damian Komorowski, Paweł Kowalewicz o kursie Akademia SaaS.
Dystrybucja Filmowa – aplikacja dla dystrybutorów filmowych i kin
Aplikacja jest przeznaczona w pierwszej kolejności dla dystrybutorów filmowych (zorganizowanych i indywidualnych producentów). Wspomaga rozliczanie seansów filmowych wyświetlanych w kinach. Pozwala też na kontrolę obiegu nośników z filmami.
W drugiej kolejności aplikacja jest przeznaczona dla kin, które są zobowiązane do codziennego raportowania liczby widzów, liczby sprzedanych biletów na każdy seans filmowy. Aplikacja ułatwia im generowanie raportów dla PISFu oraz integruje się z częścią dla dystrybutorów filmowych ułatwiając wzajemne rozliczenia.
Antek Wysocki, twórca o sobie:
Mam 39 lat, żonę i czwórkę małych dzieci. Od 2010 roku jestem full stack developerem. Programuję głównie w PHP (Symfony), Pythonie (Anaconda) i w Angularze. W 2017 roku obroniłem doktorat z zakresu sztucznej inteligencji i od tej pory tworzę oprogramowania związane z Data Science.
Na kurs zapisałem się rzutem na taśmę i co tydzień czekałem na udostępnienie kolejnego jego fragmentu z zaciekawieniem. Najbardziej podobała mi się prostota kursu i to, że Bogusz sprawił, że cały proces tworzenia SaaS’a stał się zrozumiały i gotowy do wdrożenia.
Z bogatej treści kursu korzystam do dziś. Chyba najbardziej jestem wdzięczny za udostępnianie lekcji cyklicznie w odstępach tygodniowych. To sprawiło, że mogłem przechodzić cały ten proces na żywo i co tydzień być coraz bliżej celu.
Wystartowałem z pierwszym swoim SaaS’em, ale w blokach czekają kolejne dwa. Polecam każdemu, kto chciałby tworzyć coś dobrego dla wielu ludzi jednocześnie.
Antek Wysocki o kursie Akademia SaaS