Kolejna edycja programu “Od Developera Do Foundera” w Akademii SaaS powoli się kończy. Zobacz najlepsze aplikacje, które przygotowali studenci!
5 edycja Akademii SaaS startuje już w poniedziełek 20 lipca 2020. Rozpoczynamy od darmowego szkolenia. Zapisy dostępne TUTAJ.
Poprzednie wpisy:
- Najlepsze aplikacje Akademii SaaS #1
- Najlepsze aplikacje Akademii SaaS #2
- Najlepsze aplikacje Akademii SaaS #3
Proton – system zarządzania produkcją w firmach przemysłowych
Proton to system do planowania, kontroli i zarządzania produkcją w firmach z sektora przemysłowego. Pozwala zapanować nad procesami produkcji, magazynowania oraz sprzedaży.
System ma za zadanie pomóc usprawnić działanie firmy, której trzonem jest szeroko rozumiana produkcja. Przyspiesza wymianę informacji pomiędzy działami, m. in. poprzez wbudowany komunikator. Wprowadza elektroniczny obieg dokumentów – możliwa jest rezygnacja z dokumentacji papierowej.
Przechowuje szczegółowe specyfikacje materiałowe oraz technologie produkcji każdego wyrobu, co pozwala zredukować ilość błędów i czas produkcji. Dzięki szczegółowym raportom łatwo można sprawdzić opłacalność produkcji lub wychwycić nieprawidłowości.
System pozwala szybko zorientować się na jakim etapie znajduje się realizacja zlecenia poprzez wizualizację etapów w przejrzysty sposób. Całość dostępna jest online, z dowolnego miejsca i urządzenia z dostępem do internetu.
System składa się z 2 części: panel managera oraz panel pracownika produkcji.
1. Panel managera służy do zarządzania wszystkimi procesami i konfiguracją systemu. Zawiera wszystkie szczegółowe informacje widoczne w zależności od przyznanych uprawnień.
2. Panel pracownika produkcyjnego jest wyświetlany na hali produkcyjnej, na tablecie lub laptopie. Pozwala na szybkie logowanie się przy pomocy kart zbliżeniowych. Zawiera wyłącznie informacje niezbędne dla pracownika produkcji, bez wrażliwych danych, takich jak np. ceny. Umożliwia pracownikom raportowanie postępów prac, czasu pracy lub np. awarii maszyny. Dodatkowo pracownik może sprawdzić instrukcje dotyczące produkcji lub skomunikować się z przełożonym.
Screeny aplikacji Proton:
Piotr Sampławski o sobie:
Programista Ruby on Rails, pasjonat technologii, rozwoju i optymalizacji procesów. Uwielbiam zaprzęgać technologię do pomocy w życiu zawodowym i prywatnym. Po wielu latach pracy jako na etacie zauważyłem, że raczej nie jest dla mnie, a sprzedawanie własnego czasu za pieniądze jest mało efektywne.
Doświadczenie z nieruchomościami pozwoliło odkryć żyłkę przedsiębiorcy, więc decyzja była jednoznaczna. Rzuciłem etat i wraz ze wspólnikiem, który wywodzi się ze branży przemysłowej zacząłem pracę nad systemem.
Kurs Akademia SaaS uświadomił mi, że nawet najlepszy produkt sam się nie obroni i że to tylko część sukcesu, a dużo ważniejsza jest sprzedaż i promocja. Uświadomiłem sobie, że nie powinienem robić wszystkiego sam, a korzystać z pomocy innych i akceptować wyniki.
Na duży plus zaliczam jeszcze podane metody walidacji pomysłu i naukę, że aplikacja powinna rozwiązywać realny problem potencjalnych klientów.
Gdyby nie ten kurs, prawdopodobnie nie ruszyłbym z miejsca.
Piotr Sampławski o Akademii SaaS
Recomme – aplikacja wspomagająca proces pozyskiwania klientów przez polecenia
Recomme jest to proste a jednocześnie bardzo zaawansowane narzędzie, służące do ciągłego zdobywania nowych klientów dzięki poleceniom. Zastosowana przez nas metoda pozwala zwiększyć prawdopodobieństwo rekomendacji nawet o 65%. Nasz system automatyzuje cały proces, pozwalając na przekazanie polecenia nawet w 30 sekund.
Jak działa recomme dla biznesów stacjonarnych?
Aktywna zachęta do polecenia dzięki systemowi korzyści. Klient, który zakupił towar albo usługę, zostaje zachęcony do wysłania polecenia znajomym. Korzyścią będzie prezent (np. zniżka, karta podarunkowa lub inna drobna rzecz) dla niego i dla osoby, do której się zwróci. Sprzedawca decyduje, czy klienci otrzymują prezent już w momencie wysłania polecenia, czy dopiero po tym, gdy adresat wykorzysta polecenie (np. dokona zakupu).
Prostota i intuicyjność. Polecenie odbywa się za pośrednictwem smartfona. Do formularza przejść można wybraną przez klienta drogą: metodą zbliżeniową (NFC), skanowaniem kodu QR albo kliknięciem w link na firmowym profilu na Facebooku lub stronie internetowej. Z linków skorzystać można także przy użyciu komputera.
Różne metody polecenia. Po podaniu adresu e-mail i akceptacji regulaminu klient wybiera sposób polecenia: e-mail, Facebook, Messenger, WhatsApp lub SMS. Dwa ostatnie dostępne są tylko na smartfonie, z trzech pierwszych skorzystać można również na komputerze.
Zwiększone prawdopodobieństwo polecenia dzięki oszczędności czasu. Następnie wyświetla się gotowa do wysłania wiadomość z linkiem do prezentu za skorzystanie z polecenia. Treść wiadomości można oczywiście zmodyfikować. Zostanie ona wysłana z konta lub numeru osoby polecającej, co sprawia, że znajomy wie od kogo ją otrzymał. Taka forma znacznie zwiększa prawdopodobieństwo otworzenia wiadomości i skorzystania z polecenia.
Budowanie zaufania i zachęta do skorzystania z polecenia. Gdy znajomy klienta otworzy wiadomość i kliknie w link, zostanie przekierowany na stronę z kodem rabatowym i informacją, w jaki sposób może z niego skorzystać. Jeśli tego dokona, osoba polecająca może otrzymać wiadomość e-mail z podziękowaniem. W przypadku kampanii przewidującej prezent za wykorzystanie polecenia, w wiadomości znajdzie się również link do prezentu za skuteczne zarekomendowanie nowego.
Grzegorz Biernacki o sobie:
Grzegorz Biernacki, programista/team leader z 15 letnim doświadczeniem. Jestem CTO/wspólnikiem. Pomysłodawcami RECOMME są Adrian Mularczyk i Marcin Jakubow. Więcej w sekcji O NAS na naszej stronie.
Kurs pokazał w jaki sposób zabrać się za tworzenie aplikacji w model SaaS. Zwłaszcza czego NIE robić na początku i jak najszybciej rozpocząć walidacje, sprzedaż i zbieranie feedbacku.
Dzięki temu ograniczyliśmy początkowe prace nad samą aplikacją jedynie do podstawowego zakresu MVP a kolejne funkcje powstawały w oparciu o przygotowany działający prototyp rozwiązania.
Kurs to dobre miejsce startowe dla programisty który chciałby ruszyć z własnym produktem, skutecznie uświadamia że aspekty techniczne to tylko jeden z elementów układanki jaką jest własny SaaS.
Grzegorz Biernacki, CTO RECOMME, o Akademii SaaS
Imcado – Uchwyć moment – aplikacja do zarządzania zdjęciami z różnych wydarzeń.
Aplikacja Imcado pomaga w zarządzaniu zdjęciami z różnych wydarzeń (np. konferencja, wyjście integracyjne, ślub, wycieczka, itp.). Jeszcze nigdy nie było to takie proste. Wystarczy, że utworzysz wydarzenie, zaprosisz uczestników, znajomych lub rodzinę i możesz już zacząć zbierać zdjęcia. A na koniec, po udanym wydarzeniu każdy będzie mógł pobrać wszystkie zdjęcia zaledwie jednym kliknięciem.
W aplikacji stawiamy na jakość przechowywanych zdjęć, której nigdy nie redukujemy. Zdjęcia są przechowywane zawsze w pełnej jakości, tak jak zostały zrobione. Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo – dostęp do zdjęć możliwy jest tylko dla osób, zaproszonych przez Ciebie. I na koniec – łatwość obsługi aplikacji. Skupiamy się tylko na jednej funkcjonalności, którą doprowadziliśmy do perfekcji. Dzięki temu z aplikacji mogą bez najmniejszego problemu korzystać wszyscy, niezależnie od stopnia znajomości obsługi technologii.
Z Imcado nie tylko zbierzesz wszystkie zdjęcia z Twojego wydarzenia, ale możesz również:
- umożliwić śledzenie Twojego wydarzenia na żywo,
- zwiększyć zaangażowanie Twoich uczestników w wydarzenie,
- przygotować ogólnokrajowy konkurs,
- zebrać listę kontaktów uczestników Twojego wydarzenia,
- przygotować press pack,
- udokumentować wykonywaną usługę,
- i wiele innych.
Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie: Imcado.app
Michał Jankowski o sobie:
Jeszcze klika lat temu nazwałbym siebie programistą. Obecnie raczej jest to hobby. Technologicznie związany głownie z C#, Microsoft Azure oraz platformami low-code. Aczkolwiek w ciągu ostatnich lat różnych technologii było dość sporo.
W wolnym czasie dzielę się wiedzą, buduję społeczność Azurową we Wrocławiu oraz działam ze studentami. Znajdziecie mnie również na blogu: jankowskimichal.pl
Z zamiłowania podróżnik, cały czas marzący aby odwiedzić bieguny.
Ostatnio wróciłem do przygody z aplikacjami mobilnymi i działam w tym temacie. Zaczynałem od aplikacji na platformę Windows Phone, gdzie udało się osiągnąć 1 milion pobrań.
Fajny kurs dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z aplikacjami SaaS. Znajdziesz w nim sporo przykładów co powinieneś zrobić, aby przygotować produkt.
W kursie znajdziesz nie tylko teorię, ale sporo przykładów oraz zadań do samodzielnego wykonania, które stanowią drogowskaz dla Ciebie.
Dla osób bardziej zaawansowanych, może stanowić to ustrukturyzowanie wiedzy oraz sprawdzenie czy tworząc Twój plan uwzględniłeś wszystkie elementy.
Michał Jankowski o Akademii SaaS
Fincastly.com – Zarządzanie finansami w firmie
Jednym z najistotniejszych elementów w procesie podejmowania jakichkolwiek decyzji w firmie jest informacja na temat stanu finansów firmy. Aktualnie przedsiębiorcy często monitorują sytuację korzystając z arkuszy kalkulacyjnych, jednak jest to proces żmudny, czasochłonny i podatny na błędy.
Dodatkowo by poprawnie zinterpretować te dane potrzebna jest przynajmniej elementarna wiedza na temat rachunkowości zarządczej i finansów, na której zdobywanie nie każdy ma czas.
Stworzyliśmy narzędzie, które odpowiada na powyższe problemy – staje się cyfrowym CFO dla przedsiębiorcy i pomaga mu w podejmowaniu decyzji biznesowych w oparciu o zawsze aktualne dane finansowe.
Fincastly jest strategicznym narzędziem do zarządzania finansami firmy, które jest bezpieczne, uwalnia od niepewności co do stanu finansów firmy i nie wymusza na przedsiębiorcy zmiany istniejącego procesu obiegu dokumentów, a integruje się z nim.
Dzięki integracji z systemami księgowymi jak fakturownia.pl, wFirma oraz dowolnym rachunkiem bankowym przedstawiamy informacje na temat:
– cashflow oraz zysku operacyjnego
– aktualnych wyników finansowych firmy (przychód, koszt, zysk)
– przychodów i kosztów umożliwiając znalezienie nieopłaconych faktur oraz kosztów, które warto zoptymalizować
– współczynnika płynności finansowej (APT)
– stanów wszystkich kont
W kolejnej wersji aplikacji dostępnej już w sierpniu umożliwimy również tworzenie budżetów oraz monitoring ich realizacji.
Kilka słów o autorach Fincastly
Bartłomiej Glac (CEO & Co-Founder at Fincastly)
- manager budowania i utrzymywania relacji z partnerami i sponsorami (m. in. Microsoft, Fujitsu, Barracuda, Northmill Bank) dużych, międzynarodowych konferencji branży IT
- inżynier oprogramowania i specjalista ds. chmury obliczeniowej
- członek zarządu fundacji Gruba.IT
- współtwórca przestrzeni coworkingowej Wellcome Office dla branży innowacyjnej w Katowicach
Jakub Sikora (CTO & Co-Founder at Fincastly)
- pracował jako Lead Developer i architekt chmury obliczeniowej przy nagradzanym produkcie branży medycznej Insight by Four Eyes Insight
- pracował nad produktami finansowymi w takich firmach jak Euromoney PLLC i Fast Markets
- członek zarządu fundacji Gruba.IT i organizator międzynarodowych wydarzeń branżowych IT
- współtwórca przestrzeni coworkingowej Wellcome Office dla branży innowacyjnej w Katowicach
- prelegent i szkoleniowiec z zakresu tworzenia produktów cyfrowych i chmury publicznej
W kursie Bogusza dużą wartość dały mi live’y z przedstawicielami biznesów, które już odniosły sukces jak np. Lech Kaniuk czy Błażej Abel, spojrzenie osób, z wieloletnim doświadczeniem jest olbrzymią wartością, bo pokazuje nad jakimi aspektami warto jeszcze pracować.
Bartłomiej Glac o Akademii SaaS
SUBPO – Moje subskrypcje – zarządzanie subskrypcjami w usługach SaaS
Subpo to usługa SaaS skierowana do wszystkich twórców aplikacji SaaS, którzy swoje usługi rozliczają w formie subskrypcji. Subpo zapewnia pełne zarządzanie abonamentami od wybrania przez użytkownika planu taryfowego przez rejestrację, pobranie płatności i uruchomi usługę, a w momencie zbliżającego się końca okresu abonamentowego przeprowadzi odnowienie zamówienia.
Wybór Subpo to niskie koszty i zaoszczędzony czas, wynikający z wdrożenia gotowego rozwiązania. To również korzyści z obsługi wiele scenariuszy takich jak zmiana abonamentu w trakcie trwania usługi czy obsługa dodatków.
Silną stroną Subpo jest dopasowanie do polskich standardów i obsługa zdarzeń nieuwzględnionych przez zagraniczne rozwiązania, np. wystawienie faktury ProForma, czy płatności księgowane z rachunku bankowego. Subpo posiada również integracje z polskimi dostawcami rozwiązań.
Autorzy SUBPO, Grzegorz Wiśniewski i Marek Chrostowski o sobie:
Nasze doświadczenie to mieszanka kreatywności, wiedzy z zakresu technologii, marketingu i biznesu, którą zdobywaliśmy przez ponad 15 lat pracy w większych i mniejszych projektach. Nasze doświadczenie to budowanie wizerunku marek, wsparcie w działaniach promocyjnych, a także programowanie i architektura rozwiązań informatycznych. Każdy z nas to specjalista w swojej dziedzinie.
Akademia SaaS to dla nas przede wszystkim świetna społeczność wymieniająca się wiedzą i doświadczeniem z budowania usług SaaS. To idealne miejsce w którym wiele dla siebie znajdzie osoba początkująca – która dopiero szuka swojej przestrzeni na rynku – jak i osoba zaawansowana – posiadająca już działającą usługę SaaS.
Grzegorz Wiśniewski o Akademii SaaS
Tuton – serwis do sprzedaży produktów cyfrowych w tym kursów online oraz eBooków.
Aplikacja umożliwi ci łatwe utworzenie oraz sprzedaż wszelkiego rodzaju dóbr cyfrowych – od eBooka, po kurs online. W przypadku kursów system automatycznie tworzy strukturę kursu poprzez import materiałów wideo z YouTube i Vimeo. Dzięki temu proces tworzenia i konfiguracji kursu jest ograniczony do najważniejszego minimum.
Serwis posiada liczne integracje z systemami płatności, fakturowania, czy mailingu, które pozwalają maksymalnie uprościć i zautomatyzować proces sprzedaży. W Tuton bez problemu podłączysz narzędzia takie jak np. Hotjar i Heap, a także Google Analytics, dzięki którym lepiej zrozumiesz jak wygląda proces sprzedażowy, oraz jak korzystają z twojego kursu studenci. W systemie, ustalisz warianty cenowe, zaplanujesz otwarcie oraz zamknięcie sprzedaży; w przypadku kursów ustawisz cykliczne udostępnianie kolejnych modułów, czy wreszcie wygenerujesz kupony zniżkowe.
Tuton jest w fazie dynamicznego rozwoju i nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem serwisu.
Chcemy aby twórcy internetowi mieli w rękach solidne narzędzie, dzięki któremu łatwo będą mogli dzielić się ze światem swoją twórczością i jeszcze sprawniej rozwijać swoją działalność w sieci.
Mamy ambicję stać się wiodącą platformą sprzedaży dóbr cyfrowych w Polsce i wyznaczać nowe, lepsze standardy rynku. Chcemy, aby tworzenie i zarządzanie produktami online stało się czystą przyjemnością zarówno dla kupujących jak i sprzedających, a sama sprzedaż odbywała się tam, gdzie spędzają czas twoi klienci.Korzystanie z Tuton jest całkowicie bezpłatne. Możliwości sprzedażowe dostępne są za opłatą.
Autor, Wojciech Nowak o sobie:
Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec, zawodowo twórca aplikacji Tuton, .NET Software Developer, entuzjasta SaaS
Kurs otworzył mi oczy na walidację pomysłów przed rozpoczęciem developmentu aplikacji. Bogusz przekazuje dużo merytorycznej wiedzy o aplikacji SaaS od A do Z.
Akadmia SaaS to nie tylko kurs, ale również dostęp do grupy skupiającej studentów Akademii SaaS oraz możliwość omówienia projektów z mentorami. Takie benefity są bezcenne.”
Wojciech Nowak o Akademii SaaS
Aplikacja Misja Pies pomagająca pamiętać o odpowiednim dawkowaniu leków i karmy dla psa
Aplikacja Misja Pies ma służyć osobom, które posiadają psy i często zapominają o podaniu leków, czy ilości podanej karmy. Aplikacja przeznaczona jest również dla osób, które chcą jeszcze lepiej dbać o swojego pupila.
Aplikacja ma być pomocna i przejrzysta można będzie w niej zapisać ilość podanego pokarmu czy nawet dzień w którym pies miał objawy alergiczne.
O Patryku Rutkowskim, autorze Misji Pies:
Jestem siedemnastolatkiem, który chce się rozwijać się w branży IT stwierdziłem więc, że Akademia SaaS będzie idealna dla mnie. Pomimo tego, że nie tworzę typowego SaaS-a i tak zdobyłem wiele wiedzy, która mi się bardzo przydała.
W Akademii SaaS najbardziej podobają mi się gotowe dokumenty, które można przekopiować i ich używać oraz spotkania z mentorami.
Na takich spotkaniach mogłem rozwiać wszystkie swoje wątpliwości czy to od weryfikacji pomysłu aż po wybór modelu biznesowego z jakiego najlepiej jest korzystać w moim przypadku.
Patryk Rutkowski o Akademii SaaS
Aplikacja Lang Best School – narzędzie dla szkół i nauczycieli języków obcych.
Aplikacja nazywa się Lang Best School i służy do obsługi szkół językowych i prowadzenia zajęć online w szkołach językowych, ale też w ramach udzielania korepetycji online. Aplikacja ma możliwość wgrywania faktur do specjalnego zasobu na serwerze SFTP, wysyłanie powiadomień SMS, wysyłanie wiadomości e-mail a także powiadomień w aplikacji.
Platforma językowa ma możliwość wygenerowania konta użytkownika dla studenta, który będzie widział wszystkie udostępnione mu moduły. Aplikacja ma stworzony moduł generowania testów online i udostępniania dla studentów. Użytkownicy mają możliwość skonfigurowania aplikacji specjalnie dla siebie dodając specjalne statusy zadań, wiadomości itp.
Podczas prowadzenia zajęć online użytkownik ma możliwość tworzenia notatek, które zostaną automatycznie udostępnione dla studenta, lektor ma możliwość dodawania i generowania testu ze słówek, które zostały dodane podczas tworzenia notatek z zajęć.
W niedalekiej przyszłości aplikacja będzie rozbudowana o moduł fakturowy, który będzie obsługiwał dodawanie produktów, wystawianie faktur i udostępnianie ich w odpowiedni folder, tak aby student mógł pobrać i opłacić fakturę za zrealizowane zajęcia.
Do komfortowej komunikacji klienta z twórcą aplikacji została udostępniona wtyczka Messengera, która umożliwia bezpośredni kontakt z każdej stworzonej zakładki w aplikacji.
Aplikacja jest dostępna pod adresem : www.langbestschool.com, lecz jest jeszcze rozwijana i cały czas zmieniają się w niej funkcjonalności.
O autorze Lang Best School, Dominiku Rutkowskim:
Jestem programistą baz danych, który po godzinach tworzyć aplikację web w technologii SaaS. Mam 26 lat i programuję od 7 lat. Głównie programuję w bazach danych, hurtowniach danych, ale ostatnio zacząłem też programować w C# ASP.NET gdzie tworzę platformę do obsługi szkół językowych.
W kursie najbardziej podobało mi się “prowadzenie za rękę” krok po kroku co powinienem zrobić w danym momencie, aby osiągnąć sukces.
Bardzo duża liczba poradników, gotowych umów czy rozwiązań spowodowała, że pewniej czuję się w dopinaniu na ostatni guzik wstępnej wersji aplikacji, którą niedługo puszczam w świat do testów 😊
Zainteresowany ? 😊 Załóż darmowe konto i sprawdź! 😊
Dominik Rutkowski o Akademii SaaS
5 edycja Akademii SaaS startuje już w poniedziełek 20 lipca 2020. Rozpoczynamy od darmowego szkolenia “7 kroków do aplikacji SaaS”. Zapisy dostępne TUTAJ.